Бензините поскапуваат за половина денар, цената на дизелот останува иста


Бензините поскапуваат за половина денар, цената на дизелот останува иста, а за половина денар поевтинува екстра лесното масло за домаќинствата од ноќеска на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

ВМРО-ДПМНЕ денеска уште еднаш покажува дека не и важно справувањето со здравствените и економски последици од коронавирусот, туку само се обидува да заработи ...
| | веќе видена | слични

„Макпетрол“ АД изрази поддршка на одлуката на Владата за зголемување на нафтените деривати како една од пакетот антикризни мерки за стабилизирање на буџетот на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Секаде во светот бензините поевтинуваат, само во Македонија под власта на СДСМ поскапуваат. Одлуката за поскапување на акцизата на горивата е чист грабеж нa ...
| | веќе видена | слични

Предлогот за изедначување на акцизата на нафтените деривати е за конечно да се стави крај на злоупотребите со екстра лесното гориво што со години се ...
| | веќе видена | слични

Во овие моменти потребно е секоја индустрија да излезе со поддршка за спасување на економијата. Сметаме дека секој треба да покаже солидарност и да преземе дел ...
| | веќе видена | слични

Граѓаните нема да ја почувствуваат разликата на цената на горивото со акциза зголемена за три денари по литар оти прво не возат поради ограничувањата, а второ ...
| | веќе видена | слични
2 копии

СДСМ денес си го покажа вистинското лице! Покачувањето на акцизата за 3 денари и дополнителното покачување на цените на горивата за 1.5 денари за дизелот и 3.5 ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Kазни ќе следат и за компаниите кои по објавувањето на листата се нашле на неа и тогаш ги исплатиле платите на вработените, вели директорката на УЈП Сања ...
сите 227 | | | веќе видена

Неоправдано поскапување на струјата, кое може да влијае на поскапување на другите основни животни производи, велат бизнисмени и економисти со кои разговаравме, ...
сите 263 | | | веќе видена

Можеби и досега разговараа далеку од очите на јавноста, но од денеска почнуваат и официјално преговорите за обезбедување на новото парламентарно мнозинство, ...
сите 348 | | | веќе видена

Новиот парламентарен состав пристигнува во Собранието, каде денеска на пладне во салата Голема купола ќе се одржи првата седница.Во согласност со препораките ...
сите 181 | | | веќе видена

Поранешната обвинителка од СЈО, Ленче Ристоска вчера вечерта преку Фејсбук силно реагираше на изјават на претседателот Стево Пендаровски од Пелинце, кој кажа ...
сите 246 | | | веќе видена

Како се ситни времето за конституирање на Собранието и за формирање на нова влада, така се разгорува битката во албанскиот политички блок за тоа кој ќе биде ...
сите 49 | | | веќе видена

Во знак на благодарност за нивниот ангажман, Исламската верска заедница донираше пакети со месо од курбаните во Гостивар на медицинските сестри Албанки. ...
сите 102 | | | веќе видена

Деветнаесетгодишен скопјанец со „мерцедес“ на ул.„Сирма Војвода“ во Охрид удрил во пешакот М.Т.(58) од Охрид. Жената била префрлена за укажување на лекарска ...
сите 486 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бензините поскапуваат за половина денар, цената на дизелот останува иста

Од:
До кого (е-маил):
Порака: