Ворен Бафет за светските берзи: Ми требаа 89 години да доживеам вакво нешто


Еден од најпознатите светски инвеститори и директор на американскиот конгломерат „Berkshire Hathaway”, Ворен Бафет во интервју за „ MarketWatch ” изјави дека ...
| | веќе видена | слични

Во изминативе две недели македонските компании кои котираат на берзата бележат раст на цените на нивните акции. Македонската берза како да почна да заздравува ...
| | веќе видена | слични

Акциите на светските берзи и денеска бележат раст, како резултат на намалената стапка на смртност од коронавирусот во европските жаришта Италија и Шпанија, но ...
| | веќе видена | слични

Вредноста на акциите на европските берзи денеска почна да бележат раст по информациите за пад на стапката на смртност од ковид-19 во Италија и во Шпанија. Но, ...
| | веќе видена | слични

Цените на акциите вчера се зголемија, откако еден извештај потврди дека лекот на компанијата „Gilead Sciences“ покажал одредена ефикасност во лекувањето на ...
| | веќе видена | слични

Компанијата Prokter&Gembl со својот квартален профит ги надмина очекувањата на Вол стрит. Луѓето ширум светот во март купуваа тоалетна хартија, пелени и ...
| | веќе видена | слични

Останато

Кичевската дијаспора ги повикува „сонародниците да гласаат за кандидатот Албанец“ во Кичево Обединетата кичевска дијаспора преку соопштение ги повика ...
сите 229 | | | веќе видена

Владата предводена од СДСМ и премиерот Зоран Заев можат да обезбедат напредок на патот кон ЕУ само ако државата има такви политики и на локално ниво, наместо ...
сите 230 | | | веќе видена

„Анализите наши покажуваат дека голем број на гласачкото тело на СДСМ, активисти, членови на СДСМ не излегоа да гласаат. Тоа е точната дијагноза. Значи СДСМ ...
сите 288 | | | веќе видена

Државната изборна комисија конечно ја преброја излезноста на првиот круг од локалните избори 2021 година, што се одржаа во неделата. Се до вчера конечни ...
сите 434 | | | веќе видена

Заменик-претседателот на Владата задолжен за европски прашања, Никола Димитров, денеска копретседаваше заедно со Михаела Матуела од ГД НЕАР надлежна за Северна ...
сите 273 | | | веќе видена

Десетина приговори на помалите партии за изборниот ден од првиот круг на локалните избори ги одби Државната изборна комисија. Големите партии ВМРО-ДПМНЕ, СДСМ ...
сите 254 | | | веќе видена

Кандидатот за градоначалник на Охрид од ВМРО-ДПМНЕ, д-р Кирил Пецаков, најави дека доколку тој биде избран за да го води градот, охриѓани сами ќе одлучуваат за ...
сите 55 | | | веќе видена

Локалните избори се поизвесно ќе донесат ново парламентарно мнозинство.Иако Заев се обидува да создаде впечаток дека тенкото мнозинство кое го има власта е ...
сите 229 | | | веќе видена

Ана Петровска од Зелен хуман град вели дека ДОМ и ЛДП преку својот кандидат за градоначалник на Скопје освоиja 8911 гласа, додека таа освои 9954, или 1043 ...
сите 303 | | | веќе видена

Формално правно мораме да ги запазиме процедурите. Треба прво да се внесе забелешката во дневникот на денот на гласање, рече претседателот на ДИК, Александар ...
сите 310 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ворен Бафет за светските берзи: Ми требаа 89 години да доживеам вакво нешто

Од:
До кого (е-маил):
Порака: