Во Шведска втор ден се намалува бројот на заразени и починати лица од Ковид-19


Во Шведска во последните два дена регистриран е најмал број на смртни случаи како последица од новиот коронавирус. Од последици од Ковид-19 во Шведска вчера ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Шведска денеска пријави дека од Ковид-19 починале 185 лица, а дополнително се заразиле 545. Со тоа бројот на регистрирани случаи во таа земја порасна на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Неодамна, шведскиот епидемиолог Јохан Гисеке смета дека се заразиле 600.000 жители на Стокхолм. Истовремено тврди дека 99 отсто од заразените не се ни свесни ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Досега околу 600.000 жители на Стокхолм се заразени од коронавирусот, смета вирологот Јохан Гиесек, советник на СЗО. Истовремено, тој тврди дека 99 отсто од ...
| | веќе видена | слични

Во Шведска, според последните информации забележани се нешто помалку од 15 000 позитивни случаи на инфекција со КОВИД-19, но експертите велат дека има многу ...
| | веќе видена | слични

Ова го зголеми бројот на регистрирани заболени во таа земја изнесува 15.322 и 1765 починати. Зголемен е бројот на новозаболени во однос на претходниот ден кога ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Според тврдењето на шведскиот виролог Јохан Гисеке, 600.000 жители на Стокхолм досега се заразиле со коронавирус. Во исто време, тој тврди дека 99% од ...
| | веќе видена | слични

Точната бројка на заболени од Ковид-19 во земјава е многу повисока од оние 1.225 колку што ги има во последниот извештај објавен вчера и таа би можела да се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Дозволете да ве информирам дека на седницата на Извршниот комитет кој се одржа вчера во Битола, донесена е одлука за продолжување на протестите за спречување ...
сите 394 | | | веќе видена

Целиот свет со внимание ја следеше здравствената состојба на данскиот фудбалер Кристијан Ериксен, кој на натпреварот меѓу Финска и Данска на Европското ...
сите 264 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче речиси секогаш е облече во костум и бела кошула на прес-конференциите. Особено изминатва година, заради пандемијата и ...
сите 118 | | | веќе видена

Бугарија даде и дава безброј докази за добра волја, за желба за плоден политички дијалог, но потребно е да се одговори на ист начин, а не да се води жестока, ...
сите 76 | | | веќе видена

Дваесет и еден нов случај на КОВИД-19 од направени 4370 тестирања, еден починат и седум оздравени пациенти се регистрирани вчера. На инфективните одделенија во ...
сите 422 | | | веќе видена

Двајца повредени е билансот од сообраќајната несреќа што попладнево се случи на регионалниот пат кај долнореканското село Скудриње. По извршениот увид, ...
сите 167 | | | веќе видена

Блокадите што ги организира ВМРО-ДПМНЕ имаат една причина, а причината е нетранспарентноста на власта и тајните преговори кој што двоецот Заев-Бучковски ги ...
сите 177 | | | веќе видена

Прв случај на бразилската мутација P.1.2 (VOC-21JAN-02) потврдена е во Грција, а според грчките медиуми случајот е регистриран кај маж во Атина.Засега нема ...
сите 123 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во Шведска втор ден се намалува бројот на заразени и починати лица од Ковид-19

Од:
До кого (е-маил):
Порака: