Во Албанија полицискиот час покус во работните денови, продолжен за време на викендот

Со новата одлука на албанската Влада, од денеска полицискиот час во работните денови ќе трае покусо од досега за четири и пол часа, односно наместо од 13:00 ќе ...
| | веќе видена | слични
9 копии
9 копии

Со одлуката на претседателот на Република Северна Македонија да прогласи вонредна состојба на целата територија на државата на истиот ден на кој измина ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Синдикатот на машиновозачите бара машиновозачите да бидат изземени од владината одлука со која се ограничува исплатата на надоместоци и додатоци на плата во ...
| | веќе видена | слични

– Машинскиот персонал ги извршува работните обврски кога е активна мерката за забрана за движење и вонредната состојба за време на полициски час, затоа што во ...
| | веќе видена | слични

Останато

Министерот за здравство Венко Филипче денеска се сретна со специјализантите и младите лекари од Општата болница, Здравствениот дом, Специјализираната болница ...
сите 298 | | | веќе видена

Покажавме дека имаме храброст за сé што беше важно за државата и денес им докажуваме на сите политичари дома и во регионот, дека народот ги наградува храбрите ...
сите 275 | | | веќе видена

Зоран Заев, лидерот на СДСМ, неговата сопруга Зорица, неговиот брат Вице и неговиот татко Трајче, се предложени за сведоци на судењето за случајот „Меѓународен ...
сите 131 | | | веќе видена

Ние сме носители на напредок, развојна економија, просперитетна држава, рече носителката на изборната единица 2 Сања Лукаревска од коалицијата „Можеме", која ...
сите 241 | | | веќе видена

Носителот на изборната единица 3 од ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев при посетата на Виница оствари средба со младите од овој град.„По посетата на Зрновце продолжуваме ...
сите 436 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во Албанија полицискиот час покус во работните денови, продолжен за време на викендот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: