Чулев: Граѓаните слободно може да одат во викендичките за празниците, но без групирање


Се проширува викенд-полицискиот час и за време на велигденските празници. Почнува во петок попладне, но ќе трае се до вторник. Министерот за внатрешни работи, ...
| | веќе видена | слични
3 копии
4 копии

Директорот на Бирото за јавна безбедност во МВР, Сашо Тасевски, издал наредба до цела униформирана полиција за приведување во полициска станица на сите граѓани ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Во врска со настанот што се случи пред неколку дена во скопската населба Ченто досега од страна на СВР Скопје се поднесени кривични пријави за три лица, а ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерството за внатрешни работи соопшти дека било извршено идентификување на лицата кои излегоа на протести за време на полицискиот час во скопската населба ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерството за внатрешни работи во врска со настанот кој пред неколку денови се случи во населбата Ченто, а за кој најавивме дека ќе се преземат ...
| | веќе видена | слични

А дополнително од нивна страна е извршено идентификување и се повикани на разговор 21 лице кои учествувало во настанот и не ја почитувале мерката за забрана на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Кочани поднесе кривична пријава против Ј.Ј.(51) од Кочани, поради постоење основи на сомнение за сторени ...
сите 212 | | | веќе видена

Не сум имал никакви тајни договори со Сашо Мијалков, изјави вечерва во Само интервју на Канал 5 лидерот на СДСМ за дел од бомбите кои во предизборниот период ...
сите 138 | | | веќе видена

Во последните 24 часа се направени 1382 тестирања, а регистрирани се 198 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-83, Куманово-12, Дебар-1, Штип-21, Прилеп-2, ...
сите 912 | | | веќе видена

На само неколку дена пред изборите закажани за 15 јули, добро познатите руски пранкстери, Владимир Кузнецов (Вован) и Алексеј Стојларов (Лексус), објавија ...
сите 66 | | | веќе видена

Претседателот на Демократската унија за интеграција (ДУИ) Али Ахмети и носител на кандидатската листа во Шестата изборна единица го оствари своето гласачко ...
сите 224 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Чулев: Граѓаните слободно може да одат во викендичките за празниците, но без групирање

Од:
До кого (е-маил):
Порака: