Кубанска медицинска екипа ѝ пристигнува на помош на Италија: Добри вести за Велигден, опаѓа бројот на заразени и починати


Министерот за внатрешни работи Луцијана Ламоргесе изјави дека „пациентот Италија“ за време на велигеднските празници добро се однесувал, дека бројот на оние ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Откако епидемијата на коронавирусот направила вистински масакр во најбогатата италијанска покраина, Ломбарија, на северот на земјата, многумина стравувале дека ...
| | веќе видена | слични

Откако епидемијата на корона вирус направи вистински масакр во најбогатата провинција во Италија, Ломбардија, на северот, многумина стравуваа дека рамнотежата ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Македонскиот иселеник, Мунир Шемси, кој веќе 28 години со своето семејство живее и работи во областа Венето, во северниот дел од Италија, реализира значајна ...
| | веќе видена | слични

Останато

Министерот за здравство Венко Филипче речиси секогаш е облече во костум и бела кошула на прес-конференциите. Особено изминатва година, заради пандемијата и ...
сите 118 | | | веќе видена

Поради наглото зголемување на бројот на заразени лица, градоначалникот на Москва, Сергеј Собјанин, прогласи неработни денови од 15 до 19 јуни, кои ќе им бидат ...
сите 659 | | | веќе видена

Бугарија даде и дава безброј докази за добра волја, за желба за плоден политички дијалог, но потребно е да се одговори на ист начин, а не да се води жестока, ...
сите 76 | | | веќе видена

Блокадите што ги организира ВМРО-ДПМНЕ имаат една причина, а причината е нетранспарентноста на власта и тајните преговори кој што двоецот Заев-Бучковски ги ...
сите 165 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кубанска медицинска екипа ѝ пристигнува на помош на Италија: Добри вести за Велигден, опаѓа бројот на заразени и починати

Од:
До кого (е-маил):
Порака: