Италија во преодна фаза на укинување на блокадите – Италијанците се враќаат на работа


Во Италија за 20 дена ќе се премина на фтората фаза кон излез од моменталните блокади, а со цел постепено враќање кон работните активности во земјата. ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии
12 копии

Шефот на Светската здравствена организација, Тедрос, Аданом Гебрејесус, предупреди дека најлошото допрва доаѓа во врска со пандемијата на новиот коронавирус. ...
| | веќе видена | слични

Коронавирусот не е единствен вирус со кој човештвото морало да соочи во новите, модерни времиња. Светот преходно се бореше со ебола, САРС и МЕРС. Секој од овие ...
| | веќе видена | слични

Дарко ЈАНЕВСКИ Швеѓаните применувата свој модел на справување со епидемијата. Нивна држава, нивен избор. Но, тоа што се шири низ Европа, а последните денови и ...
| | веќе видена | слични

Директорот на Светската здравствена организација, Тедрос Адан Гебрејесус, ги предупредил земјите кои што планираат да ги ублажат мерките за сузбивање на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Пратеникот од Македонска алијанса за европска интеграција (МАЕИ), Васил Стерјовски, во обраќањето на денешната пленарна седница на албанскиот парламент се ...
сите 874 | | | веќе видена

Утре ќе се задржи многу топло време со натпросечни температури за овој период од годината, кои на места во југоисточниот дел од земјата ќе го надминат 40-тиот ...
сите 294 | | | веќе видена

Ахмети ја отвори вратата за промена на химната, знамето и грбот, а Заев потрча да ја затвори, но јавноста не му верува на премиерот. Јавноста го прими демантот ...
сите 130 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Италија во преодна фаза на укинување на блокадите – Италијанците се враќаат на работа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: