Од полноќ поскапуваат горивата


5 копии

Владата одлучи акцизата за нафтените деривати да се зголеми за три денари, дознава Алсат. Оваа одлука доаѓа по барање на Стопанската комора со цел да се ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии

Одговарајќи на новинарско прашање за колку тоа ќе се намали БДП, Ангеловска посочи на проекциите на Министерството за финансии. -Ние солидно ја започнавме ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Министерката за финансии Нина Ангеловска денеска информираше дека од почетокот на годинава до 15 април односно во првата половина од месецот повратот на ДДВ ...
| | веќе видена | слични

-Само во првата половина во април е зголемен  поврат на ДДВ за 65 проценти во однос на истиот период минатата година, рече Ангеловска на прес-конференција на ...
| | веќе видена | слични

Владата најави дека ќе ги зголеми акцизите за горивата, но министерката за финансии Нина Ангеловска објави дека нема да ја изедначи акцизата за Екстралесното ...
| | веќе видена | слични

Владата е оперативен орган и таа ги носи одлуките. Она што го прави Министерството за финансии заедно со Царинската управа се изготвување на сеопфатни анализи ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Организацијата вели дека дека пристапот до вода, образование, здравствена заштита, како и до домовите, би можел да биде ограничен Најмалку три деца се убиени, ...
сите 606 | | | веќе видена

За еден месец, бројот на деца со коронавирус на Флорида се зголемил за 137 проценти, покажуваат официјалните податоци објавени денес.Во периодот од 9 јули до 9 ...
сите 879 | | | веќе видена

Сите патници кои вечерва со авион на Визер од Скопје притигнаа во финскиот град Турку се ставени во карантин и ќе бидат тестирани за ковид-19. Риита Лиукса, ...
сите 129 | | | веќе видена

Педалините се едни од најнебезбедните пловни објекти по езерата во земјава зашто многу често не се почитуваат законските одредби за заштита, велат експерти од ...
сите 71 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ денеска со претставка до Антикорупциска. Бараат како што велат комсијата да поведе постапка за злоупотребата на пари од страна на СДСМ за кампањата. ...
сите 101 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Од полноќ поскапуваат горивата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: