Бензините поскапуваат половина денар, дизелот со иста цена


2 копии
3 копии

Владата најави дека ќе ги зголеми акцизите за горивата, но министерката за финансии Нина Ангеловска објави дека нема да ја изедначи акцизата за Екстралесното ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Евентуалното зголемување на акцизите за нафтените деривати нема да предизвика инфлација или каква било ценовна спирала, смета првиот човек на Регулаторната ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во емисијата „А што не е јасно“ на телевизија Алфа гостуваше Билјана Муратовска од здружението на превозници МАКАМ Транс која жестоко ја критикуваше намерата ...
| | веќе видена | слични
6 копии

За Македонската асоцијација на преработувачи (МАП) не е прифатлив предлогот на Стопанската комора за зголемување на акцизата на екстра лесното гориво, бидејќи ...
| | веќе видена | слични

За Македонската асоцијација на преработувачи (МАП) во која се здружемни преработувачите на овошје и зеленчук не е прифатлив предлогот на Стопанската комора за ...
| | веќе видена | слични

Зголемената акциза нема драстично да ги поскапи горива и покрај растот на цената на нафтата на светските берзи . Ова бил аргументот на министерката за финансии ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Kазни ќе следат и за компаниите кои по објавувањето на листата се нашле на неа и тогаш ги исплатиле платите на вработените, вели директорката на УЈП Сања ...
сите 227 | | | веќе видена

Можеби и досега разговараа далеку од очите на јавноста, но од денеска почнуваат и официјално преговорите за обезбедување на новото парламентарно мнозинство, ...
сите 345 | | | веќе видена

Еден по еден спикерот Талат Џафери ги прозиваше новите пратеници по име и презиме, на Конститутивната седница на новиот собраниски состав. Тие со кревање ...
сите 205 | | | веќе видена

Поранешната обвинителка од СЈО, Ленче Ристоска вчера вечерта преку Фејсбук силно реагираше на изјават на претседателот Стево Пендаровски од Пелинце, кој кажа ...
сите 246 | | | веќе видена

Како се ситни времето за конституирање на Собранието и за формирање на нова влада, така се разгорува битката во албанскиот политички блок за тоа кој ќе биде ...
сите 46 | | | веќе видена

Во знак на благодарност за нивниот ангажман, Исламската верска заедница донираше пакети со месо од курбаните во Гостивар на медицинските сестри Албанки. ...
сите 102 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бензините поскапуваат половина денар, дизелот со иста цена

Од:
До кого (е-маил):
Порака: