Во Србија за 24 часа нови 250 случаи на заболени од коронавирус, 6 починаа


Во Србија потврдени се уште шест смртни случаи од КОВИД-19 во последните 24 часа, со кои вкупно 80 лица се починати, а по тестирањето на 1.930 лица од саботата ...
| | веќе видена | слични

Според најновите податоци, во светот со новиот коронавирус досега се заразени вкупно 2.444.209 лицa. Од нив починати се 167.986, а оздравеле 640.252 луѓе. Хонг ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Сингапурското министерство за здравство денес потврди 1426 нови случаи на заразени со коронавирус, што е рекорден дневен кој во најголем дел е забележан меѓу ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Вицепремиерот задолжен за европски прашања, Никола Димитров, денеска на Скопскиот економски форум имаше обраќање на панелот насловен „Испорачување на ...
сите 361 | | | веќе видена

Пратеникот од Македонска алијанса за европска интеграција (МАЕИ), Васил Стерјовски, во обраќањето на денешната пленарна седница на албанскиот парламент се ...
сите 567 | | | веќе видена

Утре ќе се задржи многу топло време со натпросечни температури за овој период од годината, кои на места во југоисточниот дел од земјата ќе го надминат 40-тиот ...
сите 287 | | | веќе видена

Ахмети ја отвори вратата за промена на химната, знамето и грбот, а Заев потрча да ја затвори, но јавноста не му верува на премиерот. Јавноста го прими демантот ...
сите 130 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во Србија за 24 часа нови 250 случаи на заболени од коронавирус, 6 починаа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: