ЈА НАПУШТИ БОЛНИЦАТА: Борис Џонсон оди во неговата резиденција на село

Британскиот премиер Борис Џонсон продолжува да се опоравува од коронавирусот и сè уште не започнал да работи, но вчера разговарал со министерот Доминик Раб, ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Властите во Велика Британија добиле околу 1,4 милиони нови молби за исплаќање социјална помош, речиси седумпати повеќе од нормалното ниво. Тоа се случува ...
| | веќе видена | слични
4 копии
6 копии

Британскиот премиер Борис Џонсон кој една недела мина во болницата „Сент Томас“ во Лондон заради лекување од Ковоид-19, веднаш по излегувањето од болница, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Борис Џонсон ја напушти болницата откако минатата недела заврши на интензивна нега поради компликации предизвикани од коронавирусот. Британскиот премиер бил ...
| | веќе видена | слични

Останато

„Покажавме дека имаме храброст за сé што беше важно за државата и денес им докажуваме на сите политичари дома и во регионот, дека народот ги наградува храбрите ...
сите 515 | | | веќе видена

Корона кризата покажа колку здравствените капацитети се значајни за една држава. Во услови кога епидемијата на КОВИД-19 во земјава не попушта, болниците во ...
сите 274 | | | веќе видена

Од Крушево претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски порача дека на 15 јули народот овие политичките измамници од СДСМ ќе ги испрати на темната страна од ...
сите 613 | | | веќе видена

Зоран Заев, лидерот на СДСМ, неговата сопруга Зорица, неговиот брат Вице и неговиот татко Трајче, се предложени за сведоци на судењето за случајот „Меѓународен ...
сите 128 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЈА НАПУШТИ БОЛНИЦАТА: Борис Џонсон оди во неговата резиденција на село

Од:
До кого (е-маил):
Порака: