Вучиќ за синот: Кога Данило ќе отиде на Саем ќе ме видите насмеан

Претседателот на Србија Александар Вучиќ проговори за здравствената состојба на синот Данило кој заболе од корона вирусот. Тој вели дека мора подеднакво да се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Синот на српскиот претседател Александар Вучиќ, Данило, од денеска ја продолжува борбата против злобниот коронавирус на саемот во Белград. Тој конечно ја ...
| | веќе видена | слични

Состојбата на Данило, синот а српскиот претседател Александар Вучиќ е значително подобрена па затоа епрефрлен во привремената болница на Саемот во Белград од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Синот на претседателот на Србија, Александар Вучиќ, Данило својата борба против корона вирусот ја продолжува на Белградскиот саем со оглед дека му е подобрена ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Синот на претседателот на Србија Александар Вучиќ, Данило после подобрувањето на здравствената состојба е префрлен во привремената болница на Саемот во Белград ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Српскиот патријарх Иринеј во интервју за Блиц.рс изјави дека Велигден, во Србија ќе биде прославен поинаку, во услови кога мора да се почитуваат мерките што ги ...
| | веќе видена | слични

Во Србија во последното деноноќие забележани се 408 нови случаи на заразата со новиот тип коронаворус и уште пет смртни исходи меѓу заразените, објавено е во ...
| | веќе видена | слични

Српскиот претседател Александар Вучиќ изјави денеска дека „не може да прави исклучоци и ќе го замоли патријархот на СПЦ Иринеј велингденските служби да се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Македонските репрезентативци денеска околу 14 часот, од Амстердам слетаа на скопскиот аеродром. Таму ги пречекаа стотина фанови, кои се сликаа со нив, земаа ...
сите 656 | | | веќе видена

Македонските официјални претставници изразија разочарување што Европската унија уште еднаш не и додели датум за почеток на преговори на Македонија поради ...
сите 894 | | | веќе видена

Во Бразил, во последните 24 часа се регистрирани 115.228 нови случаи на корона вирусот, што е рекорден дневен биланс од почетокот на пандемијата, објави ...
сите 508 | | | веќе видена

Македонскиот министер за евроинтеграции Никола Димитров вложи многу напор да лобира во ЕУ за Северна Македонија во спорови со Бугарија, но тоа не значи дека ...
сите 389 | | | веќе видена

Министерот за здравство, Венко Филипче најави дека в недела на скопскиот аеродром ќе пристигнат 500.000 кинески вакцини од производителот Синовак, кој веднаш ...
сите 424 | | | веќе видена

Заев годишно ќе зема по 54 милиони евра повеќе од џебот на народот и сметките на фирмите со покачувањето на горивата. 54 милиони евра помалку кај граѓаните ќе ...
сите 145 | | | веќе видена

„Пред три години, Владата предводена од СДСМ и премиерот Зоран Заев презеде одговорност, влезе одлучно во процесите и испиша нова историја. Денешниот ден во ...
сите 122 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Вучиќ за синот: Кога Данило ќе отиде на Саем ќе ме видите насмеан

Од:
До кого (е-маил):
Порака: