Џонсон пуштен од болница

Британскиот премиер Борис Џонсон е пуштен од болница каде што се лекуваше од Ковид-19, соопшти неговиот портпарол.Џонсон денеска ја напушти болницата „Св. ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Властите во Велика Британија добиле околу 1,4 милиони нови молби за исплаќање социјална помош, речиси седумпати повеќе од нормалното ниво. Тоа се случува ...
| | веќе видена | слични
4 копии
6 копии

Британскиот премиер Борис Џонсон кој една недела мина во болницата „Сент Томас“ во Лондон заради лекување од Ковоид-19, веднаш по излегувањето од болница, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Борис Џонсон ја напушти болницата откако минатата недела заврши на интензивна нега поради компликации предизвикани од коронавирусот. Британскиот премиер бил ...
| | веќе видена | слични

Останато

Ние сме носители на напредок, развојна економија, просперитетна држава, рече носителката на изборната единица 2 Сања Лукаревска од коалицијата „Можеме”, која ...
сите 319 | | | веќе видена

Зоран Заев, лидерот на СДСМ, неговата сопруга Зорица, неговиот брат Вице и неговиот татко Трајче, се предложени за сведоци на судењето за случајот „Меѓународен ...
сите 131 | | | веќе видена

Доколу Договорот за добрососедство со Бугарија се почитува не очекувам модификации на потпишаниот документ – вели во интервју за тв 24 Илахан Ќучук ...
сите 231 | | | веќе видена

На 04.07.2020 во 09,45 часот во Полициската станица Свети Николе било пријавено дека Р.М.(45) од Свети Николе, вработен во „ЕВН-Дистрибуција“ -Скопје, вршејќи ...
сите 254 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Џонсон пуштен од болница

Од:
До кого (е-маил):
Порака: