Три недели изолација за 297 повратници кои во вторник ќе пристигнат од Северна Италија


По најавите дека во вторник ќе пристигнат 297 наши сограѓани од Северна Италија, министерот за внатрешни работи, Наќе Чулев соопшти дека дека тие ќе мора да ...
| | веќе видена | слични

Откако во повеќе наврати беше утврдено дека граѓани кои чекаат резултати од тест за коронавирус, тоа не го прават дома во изолација, туку се појавуваат на ...
| | веќе видена | слични
5 копии
2 копии

Mинистерот за здравство, Венко Филипче, рече дека ќе остане 14 дена во самоизолација.Тој посочи дека по епидемиолошката анкета ризикот е мал, но и во такви ...
| | веќе видена | слични

Одговарајаќи на новинарско прашање колку време ќе остане во самоизоалција, министерот Филипче, посочи дека иако по епидемиолошката анкета ризикот е мал, сака ...
| | веќе видена | слични
5 копии
2 копии

Директорката на кумановската болница Снежана Захариева е во самоизолација, меѓутоа нејзиниот резултат од претходно извршено тестирање за Ковид-19 од пред само ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, на собир во општина Центар вечерва порача дека правдата мора да завладее насекаде низ Македонија, во секој ...
сите 378 | | | веќе видена

Зоран Заев, лидерот на СДСМ, неговата сопруга Зорица, неговиот брат Вице и неговиот татко Трајче, се предложени за сведоци на судењето за случајот „Меѓународен ...
сите 129 | | | веќе видена

Носителот на листа од 6 ие и претседателот на Алијансата за Албанците, Зиадин Села во Теарце зборуваше за многуте проблеми на албанските села, на кои им ...
сите 217 | | | веќе видена

Доколу Договорот за добрососедство со Бугарија се почитува не очекувам модификации на потпишаниот документ – вели во интервју за тв 24 Илахан Ќучук ...
сите 237 | | | веќе видена

Носителот на листа во ИЕ 2, Оливер Спасовски, на средбата со пензионери во населбата Автокоманда, во скопската Општина Гази Баба, зборуваше за Програмата на ...
сите 208 | | | веќе видена

За само две и пол години направивме многу повеќе отколку ВМРО-ДПМНЕ за 11 години, порача Љупчо Николовски, генерален секретар на СДСМ и носител на ИЕ 3 на ...
сите 206 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Три недели изолација за 297 повратници кои во вторник ќе пристигнат од Северна Италија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: