Чулев: Пикот на епидемијата кон крајот на април, затоа поригорозните мерки

Министерот за внтарешни работи Наќе Чулев во интерју за Радио слободна Европа (РСЕ) вели дека Комисијата за заразни болести составени од епидемиолози, ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Со одлуката на претседателот на Република Северна Македонија да прогласи вонредна состојба на целата територија на државата на истиот ден на кој измина ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Министерството за внатрешни работи ќе отвори единствени броеви за цела територија на државата на кои граѓаните ќе може да се јават за сите прашања поврзани со ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев вели дека министерството за внатрешни работи до владата на Република Македонија поднело уредба со законска сила за ...
| | веќе видена | слични

Наќе Чулев, министер за вантрешни работи вели дека до сега од страна на ВМРО-ДПМНЕ до владата на СДСМ се поднесени две уредби потенцирајќи дека и двете се ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Мерки против коронавирусот се преземаа пред сè поради менталитетот на луѓето што живеат во нашата држава и коишто се многу друштвени. Имаме многу интензивни ...
| | веќе видена | слични

Останато

Министерот за здравство Венко Филипче на својот Фејсбук профил објави фотографии од новиот паркинг на клиничкиот кампус „Мајка Тереза“. -Кога сликите сами ...
сите 151 | | | веќе видена

На само неколку дена пред изборите закажани за 15 јули, добро познатите руски пранкстери, Владимир Кузнецов (Вован) и Алексеј Стојларов (Лексус), објавија ...
сите 67 | | | веќе видена

Претседателот на Демократската унија за интеграција Али Ахмети денеска пред Парламентот изјави дека кандидатот за прв премиер Албанец Насер Зибери нема ниту ...
сите 235 | | | веќе видена

Нашата земја сега е призната од целиот свет, исто како и јазикот и идентитетот. Затоа, тие не треба да се прават патриоти. Ова го порача лидерот на СДСМ Зоран ...
сите 156 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Чулев: Пикот на епидемијата кон крајот на април, затоа поригорозните мерки

Од:
До кого (е-маил):
Порака: