ВМРО-ДПМНЕ: Филипче не сака да обезбеди фонд за набавка на заштитна опрема за лекарите


ВМРО-ДПМНЕ објавува факти кои, според нив, го одбележаа денот:Владата оди кон долг од 65%. Аматеризмот во управувањето со државните финансии ќе не доведе до ...
| | веќе видена | слични

Факти кои го одбележаа денот: 1. СДСМ не може да ја надмине суетата и не сака да прогласи кризна состојба во Куманово. 120.000 жители се во опасност. 2. СДСМ ...
| | веќе видена | слични

ВМРО-ДПМНЕ објави „ф акти кои го одбележаа денот“. Според партијата, власта со зголемување на акцизата за нафтените деривати им помага на олигарсите во ...
| | веќе видена | слични

ВМРО-ДПМНЕ денеска ги објави фактите на денот поврзани со СДСМ и оваа ненародна власт како што велат од партијата. Факти кои го одбележаа денот: Македонската ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Власта на шверцерски начин во ек на полициски час ја извади калдрмата од Старата скопска чаршија - симболот на Скопје. Без да ги праша скопјани, без да го ...
| | веќе видена | слични

Ако се е по пропис зошто шверцерски се тргна калдрмата и се гради бетонско здание од некогашната Менада, праша Ирена Попова од ВМРО-ДПМНЕ, која порача дека ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Факти кои го одбележаа денот: 1. ВМРО-ДПМНЕ поднесе иницијатива до Уставниот суд со цел поништување на исплатата на плати од илјадници евра на бившите ...
| | веќе видена | слични

ВМРО-ДПМНЕ објави „ф акти кои го одбележаа денот “. Според партијата, власта на шверцерски начин среде полициски час ја извади калдрмата во Старата скопска ...
| | веќе видена | слични

Факти кои го одбележаа денот: 1. Олигархијата на СДСМ профитира од покачувањето на акцизата, а народот осиромашува. 2. Шилегов прави кривично дело, а ЈО молчи ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Нови 11 случаи на заболени граѓани од Охрид од Ковид 19 , бележи ЈЗУ Општа Болница Охрид. На 18 тестови кои синоќа биле испратени во лабораторијата во МАНУ од ...
сите 579 | | | веќе видена

Новиот Закон за јавно обвинителство од вчера стапи на сила, со што и официјално згасна Специјалното јавно обвинителство. Државниот јавен обвинител Љубомир ...
сите 133 | | | веќе видена

Овде гласно зборуваме против дискриминацијата и нееднаквоста. Фактот дека Арбен е заменет со Александар е симптоматично за нашето општество. Г-дин Заев, кажете ...
сите 128 | | | веќе видена

Последната „бомба“ на лидерот на СДСМ, Зоран Заев, во која вели дека ќе соберел „и шарени и шуто и рогато“ и после „мамата ќе им ја ебел“ била последица на ...
сите 70 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО-ДПМНЕ: Филипче не сака да обезбеди фонд за набавка на заштитна опрема за лекарите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: