Вучиќ: Се надевам дека вонредната состојба ќе се укине до крајот на април

Српскиот претседател Александар Вучиќ денеска истакна дека се надева оти вонредната состојба ќе биде укината до крајот на овој месец. -Едвај го чекам денот и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Синот на српскиот претседател Александар Вучиќ, Данило, од денеска ја продолжува борбата против злобниот коронавирус на саемот во Белград. Тој конечно ја ...
| | веќе видена | слични

Состојбата на Данило, синот а српскиот претседател Александар Вучиќ е значително подобрена па затоа епрефрлен во привремената болница на Саемот во Белград од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Синот на претседателот на Србија, Александар Вучиќ, Данило својата борба против корона вирусот ја продолжува на Белградскиот саем со оглед дека му е подобрена ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Синот на претседателот на Србија Александар Вучиќ, Данило после подобрувањето на здравствената состојба е префрлен во привремената болница на Саемот во Белград ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Српскиот министер за одбрана Александар Вулин за време на посетата на Прифатниот центар за мигранти во Обреновац, изјави дека српската армија ги обезбедува ...
| | веќе видена | слични

Откако министерот за одбрана на Србија, Александар Вулин порача „дека војската на Србија е спремна да ги штити граѓаните и надвор од земјата“, босанскиот ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Српскиот патријарх Иринеј во интервју за Блиц.рс изјави дека Велигден, во Србија ќе биде прославен поинаку, во услови кога мора да се почитуваат мерките што ги ...
| | веќе видена | слични

Во Србија во последното деноноќие забележани се 408 нови случаи на заразата со новиот тип коронаворус и уште пет смртни исходи меѓу заразените, објавено е во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Портпаролката на руското Министерство за надворешни работи, Марија Захарова изјави дека Соединетите Американски Држави, пред да го изговорат зборот „закон“, ...
сите 417 | | | веќе видена

СУТКОЗ, синдикатот на угостителството и туризмот, како што велат во денешното соопштени, уште на самиот почеток на здравствената криза предупредувале дека ...
сите 184 | | | веќе видена

Не планираме рестрикции и дополнителни мерки поради случајот на индиски сој во земјава, но будно ја следиме ситуацијата и епидемиолошката состојба“, вели ...
сите 279 | | | веќе видена

ПРОВОКАЦИИ ОД БУГАРИЈА, ВЛАДАТА ВЕЛИ ТОА Е ПРОТИВ ДОБРОСОСЕДСТВОТО Целата историска наука во Македонија се заснова на лаги и фалсификат, изјави проф. Кирил ...
сите 523 | | | веќе видена

Во Македонија веќе неколку денови по ред се бележи тренд на намален број на новозаболени од Ковид-19. Во вчерашната статистика од Министерството за здравство ...
сите 402 | | | веќе видена

Македонците интензивно се јавувале во Амбасадата на Грција во Скопје за информации за влез во земјата и за условите за летување, реферираше Пагона Ларда, ...
сите 241 | | | веќе видена

Од опозициската ВМРО-ДПМНЕ реагираат на како што велат неспособноста на Филипче и Заев, која според оваа партија, резултира со бројка од околу 20 илјади ...
сите 89 | | | веќе видена

Секој претседател на ВМРО-ДПМНЕ имал свои искушенија, ама јас видов баш се, и има навистина голема вистина во цитатот дека „тоа што нема да те убие, ќе те ...
сите 110 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Вучиќ: Се надевам дека вонредната состојба ќе се укине до крајот на април

Од:
До кого (е-маил):
Порака: