НОВИНАРИ СЕ СКАРАА, БАРААТ ВУЧИЌ ДА СЕ ТЕСТИРА: Toj одговара дека не сакаат да го гледаат жив

Српски новинари влегоа во расправија за тоа дали нивниот претседател Александар Вучиќ треба да се тестира откако неговиот син се покажа дека е позитивен на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Синот на претседателот на Србија, Александар Вучиќ, Данило својата борба против корона вирусот ја продолжува на Белградскиот саем со оглед дека му е подобрена ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Синот на претседателот на Србија Александар Вучиќ, Данило после подобрувањето на здравствената состојба е префрлен во привремената болница на Саемот во Белград ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Европската федерација на новинари (ЕФЈ) оцени дека Србија вовела лоша пракса за одржување прес конференции за време на пандемијата на коронавирус, на кои не ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Српскиот патријарх Иринеј во интервју за Блиц.рс изјави дека Велигден, во Србија ќе биде прославен поинаку, во услови кога мора да се почитуваат мерките што ги ...
| | веќе видена | слични

Во Србија во последното деноноќие забележани се 408 нови случаи на заразата со новиот тип коронаворус и уште пет смртни исходи меѓу заразените, објавено е во ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Српскиот претседател Александар Вучиќ изјави денеска дека „не може да прави исклучоци и ќе го замоли патријархот на СПЦ Иринеј велингденските служби да се ...
| | веќе видена | слични
3 копии

„Убаво е да дојдеш во црква за време на големи празник, но ова е исклучителен момент во нашите животи и може на Господ да се молиме и во нашите домови“, вели ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Македонските официјални претставници изразија разочарување што Европската унија уште еднаш не и додели датум за почеток на преговори на Македонија поради ...
сите 852 | | | веќе видена

Во Бразил, во последните 24 часа се регистрирани 115.228 нови случаи на корона вирусот, што е рекорден дневен биланс од почетокот на пандемијата, објави ...
сите 344 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев на денешната прес конференција со Еди Рама упати критики кон ЕУ, бидејќи не успеала да ја спречи блокадата на Бугарија, а во однос на тоа ...
сите 253 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев смета дека денешната средба со неговиот бугарски колега Стефан Јанев и заедничките напори за воспосвување на атмофвера на доверба ќе биде ...
сите 210 | | | веќе видена

Министерството за труд и социјална политика ги повикува работодавачите, негователите и воспитувачите во градинките, вработените во Центрите за социјална ...
сите 135 | | | веќе видена

Заев годишно ќе зема по 54 милиони евра повеќе од џебот на народот и сметките на фирмите со покачувањето на горивата. 54 милиони евра помалку кај граѓаните ќе ...
сите 164 | | | веќе видена

Денес во Штип на официјална свечена церемонија беше отворен Конзулатот на Унгарија. На настанот присуствуваа министерот за надворешни работи и трговија на ...
сите 132 | | | веќе видена

Патничко возило „ауди“ со кочански регистарски таблички, денеска околу 12,30 минути кај Стари Град кај мостот на Бабуна од засега непознати причини излетало од ...
сите 23 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

НОВИНАРИ СЕ СКАРАА, БАРААТ ВУЧИЌ ДА СЕ ТЕСТИРА: Toj одговара дека не сакаат да го гледаат жив

Од:
До кого (е-маил):
Порака: