Општина Куманово на кумановци им подели 15.000 маски

3 копии

Од Демократската партија на Албанците на денешната прес-конференција побараа да се преземат нови конкретни мерки поради алармантната состојба во Куманово. – ...
| | веќе видена | слични

– Бараме ДУИ да се разбуди, особено координаторот Бујар Османи, заменик министерот за здравство, директорите на болниците да преземат конкретни мерки во ...
| | веќе видена | слични
3 копии

210 вработени во Oпштата болницата во Куманово денеска се тестирани со серолошки тестови, а резултатите не покажале индиции дека некој од тестираните може да е ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Оливер Спасовски, придружуван од вицепремиерот Бујар Османи, министерот за здравство Венко Филипче и ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Оливер Спасовски, придружуван од вицепремиерот Бујар Османи, министерот за здравство Венко Филипче и министерот за образование и наука Арбер Адеми, ...
| | веќе видена | слични

Нема новозаболени здравствени работници од КОВИД -19, покажале резултатите од тестирањето коешто денеска е спроведено на 210 вработени во Кумановската болница, ...
| | веќе видена | слични

Во Кумановската болница денеска се прави дополнителен скрининг на сите вработени во болницата. Земени се 210 тестови за испитување за да се види дали некој од ...
| | веќе видена | слични

Општинскиот кризен штаб на Куманово на денешната седница побара од здравствените власти да ја проценат функционалноста на Болницата, да им се даде приоритет на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Носителот на листа во ИЕ 2, Оливер Спасовски, попладнево се сретна со млади луѓе во општината Гази Баба.„ Ве мотивираме да учите, работите и живеете во својата ...
сите 470 | | | веќе видена

Среќа што на време „сфатил“ дека разговорот со Грета е пранк и „молчел“, коментира пораншената министерка за култура Ганка Цветанова за аудито во кое тогашниот ...
сите 39 | | | веќе видена

Владата на предлог на Министерството за внатрешни работи во соработка со министерствата за здравство и за надворешни работи изработи насоки за начинот на ...
сите 124 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Општина Куманово на кумановци им подели 15.000 маски

Од:
До кого (е-маил):
Порака: