Извршен е увид во кумановската болница – таа продолжува со редовна работа

Министерот за здравство, Венко Филипче, информираше дека во кумановската болница денеска увид направил државниот секретар во министерството за здравство и ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Од Демократската партија на Албанците на денешната прес-конференција побараа да се преземат нови конкретни мерки поради алармантната состојба во Куманово. – ...
| | веќе видена | слични

– Бараме ДУИ да се разбуди, особено координаторот Бујар Османи, заменик министерот за здравство, директорите на болниците да преземат конкретни мерки во ...
| | веќе видена | слични
3 копии

210 вработени во Oпштата болницата во Куманово денеска се тестирани со серолошки тестови, а резултатите не покажале индиции дека некој од тестираните може да е ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Оливер Спасовски, придружуван од вицепремиерот Бујар Османи, министерот за здравство Венко Филипче и ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Оливер Спасовски, придружуван од вицепремиерот Бујар Османи, министерот за здравство Венко Филипче и министерот за образование и наука Арбер Адеми, ...
| | веќе видена | слични

Нема новозаболени здравствени работници од КОВИД -19, покажале резултатите од тестирањето коешто денеска е спроведено на 210 вработени во Кумановската болница, ...
| | веќе видена | слични

Во Кумановската болница денеска се прави дополнителен скрининг на сите вработени во болницата. Земени се 210 тестови за испитување за да се види дали некој од ...
| | веќе видена | слични

Општинскиот кризен штаб на Куманово на денешната седница побара од здравствените власти да ја проценат функционалноста на Болницата, да им се даде приоритет на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Најавувам нова 4-та одлука на Владата, за секој пензионер со пензија до 15.000 денари домашна платежна картичка од 9.000 денари, за секој стечаен работник, ...
сите 268 | | | веќе видена

Србија беше на вистинскиот пат. На почетокот на годината, додека Европа го следеше со загриженост развојот во Италија, Шпанија и Франција – во Србија беше ...
сите 162 | | | веќе видена

Зоран Заев, лидерот на СДСМ, неговата сопруга Зорица, неговиот брат Вице и неговиот татко Трајче, се предложени за сведоци на судењето за случајот „Меѓународен ...
сите 131 | | | веќе видена

Ние сме носители на напредок, развојна економија, просперитетна држава, рече носителката на изборната единица 2 Сања Лукаревска од коалицијата „Можеме", која ...
сите 188 | | | веќе видена

Со вашата масовна поддршка, како и досега, ќе ја оствариме и оваа идеја, Северна Македонија да има прв премир Албанец. Убеден сум дека нема сила која ќе ја ...
сите 87 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Извршен е увид во кумановската болница – таа продолжува со редовна работа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: