Неделковски: Предлагаме неколку мерки за помош на спортистите, клубовите и спортските работници


Jа поздравуваме намерата на владата за помош и олеснување на состојбата во спортот како последица на пандемијата со вирусот Ковид 19 кај нас. Во оваа прилика ...
| | веќе видена | слични

Сите државни органи, органите на државната управа, организациите утврдени со закон, органите на општините, на Градот Скопје или општините во Градот Скопје, ...
| | веќе видена | слични

Денеска министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство, Трајан Димковски одржа прес-конференција на којашто соопшти дека Владата на Република Северна ...
| | веќе видена | слични

Скопје, 16. април 2020 (Inpress) – Преземаме мерки со коишто ќе ги ублажиме последиците од пандемијата врз земјоделството и руралниот развој, објави министерот ...
| | веќе видена | слични

Со уредба на Владата, за три и пол месеци се продолжува рокот за плаќање за државна закупнина за државно земјоделско земјиште за 2019 година и обврските по тој ...
| | веќе видена | слични

Владата донесе уредба за продолжување на рокот за плаќање за државна закупнина за државно земјоделско земјиште за 2019 до 12 ноември 2020 година, односно рокот ...
| | веќе видена | слични

Засега нема никаков притисок врз сигурноста на храната, но земјоделците се соочуваат со потешкотии во пласманот на земјоделски производи поради пандемијата со ...
| | веќе видена | слични

Предлогот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ за привремено ограничување на преносот на пари во вториот пензиски фонд беше одбиен на последната владина седница. Во ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Уредбата со законска сила за ограничување на преносот на придонесот за задолжително и капитално финансиско пензиско осигурување што на денешната седница ја ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денеска починаа голем број граѓани од коронавирусот, дури 46, што е повеќе во однос на вчерашниот ден, кога битката со ковид 19 ја изгубија 32 наши сограѓани. ...
сите 262 | | | веќе видена

Инспекциските служби од 29 март од 4 април спровеле вкупно 5.236 надзори и контроли. Само пазарните инспектори извршиле над 4.500 контроли и надзори при што ...
сите 364 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на својот фејсбук профил напиша: Во екот на најголемата афера во македонската историја, СДСМ, два дена по ред, ...
сите 82 | | | веќе видена

Шпекулациите за враќање во кралската палата на војводата од Сасекс, Хари и неговата сопруга Меган Маркл, беа завршени со информациите што пристигнаа од ...
сите 156 | | | веќе видена

Во рамки на засилените акциски контроли што МВР ги спроведува на делницата Скопје-Охрид-Свети Наум во текот на вчерашниот ден санкционирани се 330 возачи за ...
сите 297 | | | веќе видена

Македонија со Заев се претвори истовремено и во земја која нуди закрила на мафијата и во земја која помага терористи и во земја во која царува нарко бизнисот. ...
сите 143 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Неделковски: Предлагаме неколку мерки за помош на спортистите, клубовите и спортските работници

Од:
До кого (е-маил):
Порака: