Бабовски: Субвенциите за тутунот ќе бидат исплатени кога за тоа ќе се создадат услови


Директорот на Агенција за финансиска поддршка на земјоделството и руралниот развој, Николче Бабоски денеска истакна дека субвенциите за тутунот, по програмата ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Македонската банкарска асоцијација ја известува јавноста дека сите банки веќе преземат активности за соодветно да ги услужат своите клиенти – корисници на ...
| | веќе видена | слични
2 копии
5 копии

Субвенциите за тутун веќе се на банкарските сметки на корисниците. Трансакциите се успешно извршени преку Македонскиот интербанкарски платен систем, којшто ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство Трајан Димковски на прес-конференција соопшти дека денеска ќе бидат исплатени парите за субвенциите за ...
| | веќе видена | слични

За исплатата на субвенциите, како и за начинот како ќе се одвива тоа на рес-конференцијата зборуваа и министерката за финансии Нина Ангеловска и директорот на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во овие моменти има услови за спроведување на пописот на терен, но секој поединец мора да ги почитува безбедносните протоколи, тврди директорот на Државниот ...
сите 475 | | | веќе видена

Се што ВМРО-ДПМНЕ прави со месеци, и овде во Собранието е деструкција, неодговорно дејствување на штета на граѓаните и државата и безобразно ширење невистини. ...
сите 261 | | | веќе видена

Љупчо Пренџов од ГРОМ во емисијата 24 анализа изјави дека според него вест на денот вчера е задолжувањето на Македонија за 700 милион евра. Треба да се ...
сите 232 | | | веќе видена

Во Јавното обвинителство се води истрага, а сите активности што сме задолжени да ги спроведеме, вклучувајќи и докази ги доставуваме до обивнителство, изјави ...
сите 305 | | | веќе видена

Две лица од Скопје на возраст 28 и 24 години утрово се пронајдени мртви во автомобил по пријава дека дека на бул. „Македонско – Косовска бригада“ во Скопје се ...
сите 138 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бабовски: Субвенциите за тутунот ќе бидат исплатени кога за тоа ќе се создадат услови

Од:
До кого (е-маил):
Порака: