Вучиќ: Србија ќе произведува нешто налик на хлорокин


2 копии
2 копии

Синот на претседателот на Србија Александар Вучиќ, Данило после подобрувањето на здравствената состојба е префрлен во привремената болница на Саемот во Белград ...
| | веќе видена | слични

Бројот на заразени со котвируси се намалува, а полициски час најверојатно ќе има само уште следниот викенд, смета српскиот лекар Бранимир Несторовиќ. „Во еден ...
| | веќе видена | слични
8 копии
5 копии
4 копии

Српскиот патријарх Иринеј во интервју за Блиц.рс изјави дека Велигден, во Србија ќе биде прославен поинаку, во услови кога мора да се почитуваат мерките што ги ...
| | веќе видена | слични

Во Србија во последното деноноќие забележани се 408 нови случаи на заразата со новиот тип коронаворус и уште пет смртни исходи меѓу заразените, објавено е во ...
| | веќе видена | слични

Српскиот претседател Александар Вучиќ изјави денеска дека „не може да прави исклучоци и ќе го замоли патријархот на СПЦ Иринеј велингденските служби да се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Велика Британија регистрира 10.321 лице заразени со коронавирус во последните 24 часа, со што бројот на заразени од почетокот на пандемијата се искачи на ...
сите 464 | | | веќе видена

Европратеникот и потпретседател на бугарската ВМРО-БНД, Ангел Џамбаски, на социјалните мрежи објави видео со кое го повторува ставот дека Македонија е ...
сите 507 | | | веќе видена

Иднината на Европа без автентичното место на Западен Балкан, е бесмислено. Крајно време е Европската Унија да го исполни сопственото ветување за почеток на ...
сите 341 | | | веќе видена

„ВМРО-ДПМНЕ е партија која има јасна цел, а таа е напредна Македонија со заштитени национални и државни интереси. Во таа насока е и стратегијата „Македонија за ...
сите 84 | | | веќе видена

Секој претседател на ВМРО-ДПМНЕ имал свои искушенија, ама јас видов баш се, и има навистина голема вистина во цитатот дека „тоа што нема да те убие, ќе те ...
сите 198 | | | веќе видена

Бизнис коморите од Македонија неделава ќе имаат средба со Владата во обид да ја разубедат да им ја наметне еколошката такса, со која ќе се плаќа по 4,13 денари ...
сите 185 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Вучиќ: Србија ќе произведува нешто налик на хлорокин

Од:
До кого (е-маил):
Порака: