Во Велес вчера осум нови случаи на Ковид -19, вкупно 18 заболени


2 копии
2 копии

Скопје/Охрид, 18. април 2020 (Inpress) – Според податоците од 16-ти април на Институтот за јавно здравје , регистрирани се 194 случаи на заболување меѓу ...
| | веќе видена | слични

Денеска се регистрирани вкупно 18 оздравени пациенти. Од Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби си заминале 11 пациенти, двајца од болницата во ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Денеска се регистрирани вкупно 18 оздравени пациенти. Во изминатите 24 часа се потврдени 36  нови случаи на Ковид-19. По градови: Скопје-22, Куманово-4, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Негативни се резултатите за двајцата инфектолози и главната медицинска сестра на штипското Инфективно одделение, кои во изминатиот период беа секојдневно на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерството за здравство информира дека на Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби починаа две пациентки од Куманово и Крушево на возраст од 85 ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Кочани поднесе кривична пријава против Ј.Ј.(51) од Кочани, поради постоење основи на сомнение за сторени ...
сите 212 | | | веќе видена

На само неколку дена пред изборите закажани за 15 јули, добро познатите руски пранкстери, Владимир Кузнецов (Вован) и Алексеј Стојларов (Лексус), објавија ...
сите 66 | | | веќе видена

Претседателот на Демократската унија за интеграција (ДУИ) Али Ахмети и носител на кандидатската листа во Шестата изборна единица го оствари своето гласачко ...
сите 223 | | | веќе видена

Лидерот на СДСМ Зоран Заев најави дека ако ја добијат довербата на следните избори, ќе ја намалат администрацијата за 20 отсто. „Никој нема да изгуби работно ...
сите 82 | | | веќе видена

Коалицијата Можеме 34,84 проценти, ВМРО-ДПМНЕ со 34,04 проценти, е наведено на сајтот на Државната изборна комисија, каде што се објавени првичните резултати ...
сите 54 | | | веќе видена

Дојде и 15 јули денот кога македонскиот народ може да си го даде својот глас, јас се надевам на убедлива и сигурна победа на ВМРО-ДПМНЕ, може тоа да се види ...
сите 237 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во вечерашното интервју во емисијата Заспиј ако можеш на телевизија Алфа, потенцираше дека со доаѓање на владата ...
сите 199 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во Велес вчера осум нови случаи на Ковид -19, вкупно 18 заболени

Од:
До кого (е-маил):
Порака: