НОВОЗАБОЛЕНИ: Во кој град ги има најмногу?


4 копии

Министерот за здравство, доц. д-р Венко Филипче, денес (петок, 17.04.2020 година), во 19:00 часот ќе одржи прес-конференција преку онлајн-видео комуникација. ...
| | веќе видена | слични

Министерот за здравство, Венко Филипче во моментов од својот дом, каде што е во самоизолација, преку зум платформата, информира за моменталната состојба со ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Денешната прес конференција на министерот за здравство Венко Филипче ќе се одржи од неговиот дом, бидејќи тој е во самоизолација, откако вчера имал контакт со ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Министерот за здравство, Венко Филипче, од утре обраќањата пред јавноста ќе ги врши од својот дом, каде што ќе биде во самоизолација поради контакт со ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

По сè полошата епидемиолошка состојба во Македонија, целосна мобилизација најавија здравствените власти и во однос на проширување на болничките капацитети, и ...
сите 292 | | | веќе видена

Во однос на организирање внатрепартиски избори, СДСМ веќе има искуство со минатите локални избори за избор на кандидати во Крушево и Охрид, истакна вечерва ...
сите 160 | | | веќе видена

Во саботата наутро во болницата „Филип Втори“ животот го загуби поранешниот пратеник Амди Бајрам, а веќе неколку часови подоцна се потврдија информациите дека ...
сите 137 | | | веќе видена

„Имам можност вечерва да говорам во пресрет на можеби најголемиот македонски национален празник – основањето на ВМРО. Практично, организацијата ВМРО, или уште ...
сите 72 | | | веќе видена

Четворица лаборанти од лабараторијата во Клиничка болница-Штип се заразени со коронавирусот. Директорот на Клиничка болница-Штип, Ален Ѓеорѓијев ја потврди ...
сите 259 | | | веќе видена

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ, во време кога расте бројот на инфицирани со коронавирусот, а болниците се полнат, продолжува да ја злоупотребува сериозната ...
сите 195 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

НОВОЗАБОЛЕНИ: Во кој град ги има најмногу?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: