МВР: 90 граѓани не ја почитувале забраната за движење, приведени се 57 лица


15 копии
2 копии

Безбедносната состојба во Кичево е стабилна. Од СВР – Охрид информираат дека во периодот од 19 часот на 17 април до 07 часот на 18 април, во Кичево нема ...
| | веќе видена | слични

Две лица го прекршиле полицискиот час на тетовското подрачје во текот на ограниченото движење од 7 часот вчера изутрина до истиот термин денеска, информираат ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Во текот на изминатото деноноќие според статистиката на МВР за периодот 17/18.04.2020, по однос на забраната за движење, евидентирано е дека на ниво на целата ...
| | веќе видена | слични

Откако почна најдолгиот полициски час во земјава, 77 лица не ја почитувале забраната, а приведени се 46 грачани. „Во текот на изминатото деноноќие според ...
| | веќе видена | слични

На територијата на целата држава се спроведува најдолгото ограничување на движење кое започна вчера во 16 часот и ќе трае до вторник до 05 часот. Во текот на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

За разлика од претходните денови, интензитетот на протестите ширум САД синоќа беше намален Протестите поради смртта на Џорџ Флојд беа главно мирни во големите ...
сите 377 | | | веќе видена

Земјоделците кои имаат работни обврски на нивите или фармите во нивното место на живеење, без дозволи може да се движат за време на карантинскиот викенд што ...
сите 230 | | | веќе видена

Судот во Минеаполис одреди кауција од еден милион американски долари за тројцата полицајци од овој град, кои се обвинети за помагање и поттикнување на ...
сите 214 | | | веќе видена

Поради забраната за одење на гробишта за верскиот празник Задушница, православните верници во Битола утрово се упатија во црквите за помен и молитва на ...
сите 110 | | | веќе видена

Изнајмувањето објекти или соби за сместување во време додека се на сила рестриктивните мерки за спречување на ширењето на епидемијата на коронавирусот COVID-19 ...
сите 138 | | | веќе видена

Поради загубениот компас на СДСМ, бидејќи не знаат на каде тераат и важни им се единствено нивните функции, во Република Македонија за жал се случува ...
сите 357 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

МВР: 90 граѓани не ја почитувале забраната за движење, приведени се 57 лица

Од:
До кого (е-маил):
Порака: