РИЗИКОТ КОЈ ХОЛАНДИЈА ГО ПРЕЗЕДЕ: Само во април 2.000 повеќе починати во споредба со лани

Во Холандија, првата недела од април, регистрирани се околу 2.000 смртни случаи повеќе отколку во вообичаени околности, покажуваат податоците на владините ...
| | веќе видена | слични

САД дефинитивно и статистички се најтешко погодена земја од коронавирусот според бројот на заразени. Оваа бројка, според институтот Џонс Хопкинс надмина ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Американскиот претседател преку Твитер ги повика своите приврзеници да ги „ослободат“ државите со демократски гувернери. Тој дури смета дека сојузната држава ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

И други министри биле против препораката на Комисијата за заразни болести за неколкудневен карантин изминатиот викенд, откри министерот за внратрешни работи ...
сите 255 | | | веќе видена

Микробиологот д-р Никола Пановски, препорачува во скопските општини Чаир, Сарај, Гази Баба и Бутел каде има најмногу заболени од коронавирус, да се стават во ...
сите 527 | | | веќе видена

Националната координаторка за трансплантација д-р Маја Мојсова Мијовска од КАРИЛ и директорот на Универзитетската Клиника за Државна кардиохирургија Проф. д-р ...
сите 226 | | | веќе видена

Руската информативна агенција РИА Новости ја коментира „желбата на Бугарија да ја приватизира историјата на кирилицата“, при што значајно место ѝ посветува и ...
сите 197 | | | веќе видена

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев денеска повтори дека во наредниот период МВР ќе објави информации за отворените истраги во кои се инволвирани и ...
сите 267 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

РИЗИКОТ КОЈ ХОЛАНДИЈА ГО ПРЕЗЕДЕ: Само во април 2.000 повеќе починати во споредба со лани

Од:
До кого (е-маил):
Порака: