(ВИДЕО) Има ли кој да ги контролира злоупотребите на инспекторите?


Самостојното дејствување на инспекторите доведува кон ризик за несовесно работење, што беше и докажано со судски пресуди. Илустративен е случајот од октомври ...
| | веќе видена | слични
2 копии
9 копии

Пет угостителски објекти и 60 кафемати на бензински пумпи во Скопје, Тетово, Битола и Куманово се затворени при инспекциските надзори спроведени во периодот од ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Претседателката на Инспекцискиот совет, Магдалена Филиповска-Грашкоска, на денешната редовна прес-конференција во Владата ги презентираше наодите од ...
| | веќе видена | слични

За пет дена, или од 9 до 13 април, шесте инспекторати во државата спровеле 1.319 надзори, од кои 514 се на Пазарниот инспекторат, чии инспектори затвориле пет ...
| | веќе видена | слични

Засилени контроли и интензивна работа на воспоставување на целосно почитување на мерките на Владата за спречување на ширењето на коронавирусот, така ја ...
| | веќе видена | слични

Претседателката на Инспекцискиот совет, Магдалена Филиповска-Грашкоска на денешната прес-конференција зборуваше за најновите подароци од шест инспекторати за ...
| | веќе видена | слични

Претседателката на Инспекцискиот совет, Магдалена Филиповска-Грашкоска одржува прес заедно со Стојко Пауновски, директор на Државен пазарен инспекторат, Иринка ...
| | веќе видена | слични

За тоа зошто воздухот е и понатаму загаден и покрај намаленото движење на автомобилите и на граѓаните, истражуваше екипата на емисијата „5 минути факти“ во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Рекордни 120 позитивни на КОВИД-19 од почетокот на епидемијата во земјава се регистрирани вчера за период од 24 часа. Тие се дијагностицирани од 953 направени ...
сите 780 | | | веќе видена

Тимчо Муцунски, секретарот за меѓународна соработка во ВМРО-ДПМНЕ преку својот твитер иронично го искоментира барањето за брзи избори кои власта настојува да ...
сите 113 | | | веќе видена

Нападно очигледно е дека од сите партии само во СДСМ половина од раководтсвото или се заразени, или се во карантин, почнувајќи од претседателот на СДСМ Зоран ...
сите 286 | | | веќе видена

Јавното обвинителство ги има снимките од кафеаната во која лидерот на ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, во придружба на свои пријатели, седеше во затворениот, во ...
сите 291 | | | веќе видена

Ако се потврди денешната бројка, која според неофицијални информации може да достигне и над 200, следната мерка што ќе биде воведена е полициски пунктови на ...
сите 780 | | | веќе видена

Од синоќа во 21 часот тече 80-часовниот полициски час за граѓаните на сите општини во градот Скопје, околните скопски општини Арачиново, Зелениково, Илинден, ...
сите 300 | | | веќе видена

На состаноци со угостителите се работи на разјаснување и поправање на протоколите со цел да се олесни работата на носителите на оваа дејност и да се заштитат ...
сите 140 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(ВИДЕО) Има ли кој да ги контролира злоупотребите на инспекторите?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: