Потврдени 48 нови случаи на Ковид 19, вкупно во земјата 711 дијагностицирани пациенти


Министерството за здравство информира дека денеска од Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби со два негативни теста на Ковид-19 се испишани 3 ...
| | веќе видена | слични

„Сакам да им соопштам на граѓаните дека после бурата доаѓа сонце. Јасно е дека после ова ќе се смени целокупниот живот на секој од нас, на сите институции… ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Од вкупно 1.117 регистрирани случаи на заболени со Ковид-19 во Македонија, 71,8 проценти се во три града, а според категоризацијата од СЗО, се проценува дека ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии
повеќе

Останато

Градоначалникот на Лос Анџелес, Ерик Гарсети, изјави дека од синоќа се укинува полицискиот час што во градот беше воведен од минатата недела. Полицискиот час ...
сите 621 | | | веќе видена

Земјоделците кои имаат работни обврски на нивите или фармите во нивното место на живеење, без дозволи може да се движат за време на карантинскиот викенд што ...
сите 306 | | | веќе видена

Јавното обвинителство ги има снимките од кафеаната во која лидерот на ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, во придружба на свои пријатели, седеше во затворениот, во ...
сите 344 | | | веќе видена

Се наоѓаме во тешка ситуација, има луѓе кои се однесуваат тотално неодговорно. Мислам дека неодговорноста на Бујар Османи и на поранешната и на сегашната ...
сите 504 | | | веќе видена

На состаноци со угостителите се работи на разјаснување и поправање на протоколите со цел да се олесни работата на носителите на оваа дејност и да се заштитат ...
сите 122 | | | веќе видена

Поради загубениот компас на СДСМ, бидејќи не знаат на каде тераат и важни им се единствено нивните функции, во Република Македонија за жал се случува ...
сите 395 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Потврдени 48 нови случаи на Ковид 19, вкупно во земјата 711 дијагностицирани пациенти

Од:
До кого (е-маил):
Порака: