Четворица пациенти од Штип и Кочани се лекуваат на штипското Инфективно одделение


Четворица пациенти позитивни на Ковид-19 се лекуваат на штипското Инфективно одделение, по двајца од Штип и Кочани, а од завчера на Клиниката за инфективни ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Скопје/Охрид, 18. април 2020 (Inpress) – Според податоците од 16-ти април на Институтот за јавно здравје , регистрирани се 194 случаи на заболување меѓу ...
| | веќе видена | слични
12 копии

Негативни се резултатите за двајцата инфектолози и главната медицинска сестра на штипското Инфективно одделение, кои во изминатиот период беа секојдневно на ...
| | веќе видена | слични

Двајца инфектолози и главната медицинска сестра на инфективното одделение во Штип што активно работат за време на пандемијата немаат Ковид 19. Нивните ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Новиот директор на Општата болница во Охрид, Горан Балевски, вели дека веднаш по неговото назначување дал наредба да се примаат сите пациенти кои ќе побараат ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Повеќе од 50 отсто од Американците сакаат армијата да биде распоредена на улиците на градовите во САД за да ѝ помогне на полицијата да се справи со немирите ...
сите 568 | | | веќе видена

Вирусот Ковид 19 е реална појава и затоа никој не смее да ја игнорира оваа закана, бидејќи на тој начин ја загрозува личната и колективната здравствена ...
сите 324 | | | веќе видена

СДСМ е најголемиот кластер на коронавирусот во земјава. Денеска имаше нов пик од 101 заразен граѓанин, жртви на предвременото започнување на кампања на СДСМ и ...
сите 282 | | | веќе видена

„Техничкиот министер од ВМРО-ДПМНЕ, Наќе Чулев продолжува со незрелото, несериозно и неодговорно однесување. Чулев не е способен да воведе ред ниту во ...
сите 264 | | | веќе видена

Полупразни или целосно празни се угостителските објекти во Кавадарци. Угостителите алармираат дека ограниченото работење може да стави клуч на врата на нивните ...
сите 172 | | | веќе видена

Вечерва во вестите на Канал 5 свое јавување имаше потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски посочи дека за да се одржат избори треба два чекори да ...
сите 134 | | | веќе видена

Околу 100 нови случаи со коронавирус се потврдени во изминатите 24 часа, но се уште се работат и други земени брисеви, информираа од Институтот за јавно ...
сите 144 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Четворица пациенти од Штип и Кочани се лекуваат на штипското Инфективно одделение

Од:
До кого (е-маил):
Порака: