Во Куманово 19 нови позитивни случаи на коронавирус


Градоначалникот на Куманово, Максим Димитриевски, во емисијата Стадион на Канал 77 изрази жалење поради средбата со премиерот Оливер Спасовски и министрите ...
| | веќе видена | слични

Министерот за здравство Филипче ќе направи ретроспектива на здравствените мерки и организација на здравствениот систем, министерката Шекеринска ќе зборува за ...
| | веќе видена | слични
3 копии
9 копии

Владата денеска во 13:30 часот, преку онлајн стрим организира прес- видеосесија КОВИД-19, на тема „Ретроспектива: коронавирус МК” на која ќе се обратат ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На синоќешната он лајн прес конференција, министерот за здравство Венко Филипче рече дека радува фактот што секојдневно имаме нови и нови излекувани пациенти. ...
| | веќе видена | слични

Кумановскиот градоначалник Максим Димитриевски во денешната објава на ФБ профилот, вели дека поради големиот број информации кои излегле во јавноста за како ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за здравство, Венко Филипче вечерва на прес - конференција потврди дека потпретседателот на СДСМ, Мухамед Зекири, неговата сопруга и малолетната ...
сите 277 | | | веќе видена

Ова е последна опција, која би требало да се користи само во најитни ситуации, рече Еспер на брифинг во Пентагон Секретарот за одбрана на САД Марк Еспер, вели ...
сите 385 | | | веќе видена

По сознанија дека некои од хотелите ќе ги отворат вратите за гостите, инспекторите од Државниот пазарен инспекторат, уште синоќа излегоа на терен и поднесоа ...
сите 262 | | | веќе видена

Се надевам дека конечно и на последните скептици ќе им стане јасно дека вирусот не е шега. Вирусот нема да замине додека сите не прифатиме дека претставува ...
сите 122 | | | веќе видена

Обвинението против уапсениот полицаец Дерек Човин, кој беше снимен како со колено го притиска вратот на Флојд, е променето во убиство од втор степен Главниот ...
сите 194 | | | веќе видена

Режисерот Борис Дамовски на својот фејсбук профил вечерва го посочи нееднаквиот аршин кон лидерот на опозицијата Христијан Мицкоски и првиот човек на ...
сите 157 | | | веќе видена

Нема вина во оној кој ги дал дозволите за текстилните работилници во Штип да рботат дури и трета смена во време на полицискиот час. Одговорноста за големиот ...
сите 153 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во Куманово 19 нови позитивни случаи на коронавирус

Од:
До кого (е-маил):
Порака: