Во Холандија првата недела од април починале 2.000 лица повеќе од истиот период лани


Во Холандија, првата недела од април, регистрирани се околу 2.000 смртни случаи повеќе отколку во вообичаени околности, покажуваат податоците на владините ...
| | веќе видена | слични

Словенечката Влада објави дека во земјата се регистрирани само 13 случаи на новозаразени со коронавирусот, јави дописникот на МИА од Љубљана. Овие новозаразени ...
| | веќе видена | слични
5 копии

САД дефинитивно и статистички се најтешко погодена земја од коронавирусот според бројот на заразени. Оваа бројка, според институтот Џонс Хопкинс надмина ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Залихите на заштитни одела се при крај во болниците низ Велика Британија и тие би можеле да останат без нив до крајот на денот или викендот, објави „Гардијан“. ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Гувернерот на американската држава Њујорк, Ендрју Куомо изјави синоќа дека му е потребна помош од федералната Влада за да ги прошири тестирањата и да ја отвори ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

СДСМ е најголемиот кластер на коронавирусот во земјава. Денеска имаше нов пик од 101 заразен граѓанин, жртви на предвременото започнување на кампања на СДСМ и ...
сите 284 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во интервју за „Курир“ вели дека за жал, не се сомнева оти Заев и оваа гарнитура на СДСМ се подготвени на се’ ...
сите 303 | | | веќе видена

Почитувањето на мерките за заштита, носење маска, шал или марама, одржување дистанца, хигиена и дезинфекција остануваат единствениот начин, единствениот ...
сите 300 | | | веќе видена

И покрај мирните дневни протести, ноќта ја одбележа насилство и кражби и покрај полицискиот час во повеќето американски градови во обид да се одржи редот по ...
сите 177 | | | веќе видена

Вечерва во вестите на Канал 5 свое јавување имаше потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски посочи дека за да се одржат избори треба два чекори да ...
сите 134 | | | веќе видена

Семејството на покојникот – на кој посмртниот брис му бил позитивен на коронавирус, денеска е тестирано. Тие прифатиле да бидат тестирани и земени се брисеви ...
сите 67 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во Холандија првата недела од април починале 2.000 лица повеќе од истиот период лани

Од:
До кого (е-маил):
Порака: