Gulf Oil во поддршка на државата за зголемување на стабилноста на пазарот


Владата е оперативен орган и таа ги носи одлуките. Она што го прави Министерството за финансии заедно со Царинската управа се изготвување на сеопфатни анализи ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Постои економска оправданост за зголемување на акцизата на горивата и ако се донесе предлог од страна на Министерството за финансии на Влада за зголемување на ...
| | веќе видена | слични

Има економска оправданост акцизите на горивата да се зголемат за 2-3 денари и Министерството за економија ќе ја поддржи ваквата одлука, вели министерот Крешник ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Демократската Унија за Интеграција (ДУИ) останува на ставот дека во моментот не треба да се прави кратење на платите во јавната администрација.Министерот за ...
| | веќе видена | слични

Тој додаде дека и како министер, но и како преставник на ДУИ, ги следи сите случувања со приходите и расходите во Буџетот. – Во зависност како ќе се одвиваат ...
| | веќе видена | слични

Министерот за економја Крешник Бектеши вели дека има економска оправданост да се зголеми акцизата на горивата за два или три денари, но во тоа да се вгради и ...
| | веќе видена | слични

Владиниот партнер ДУИ и натаму стои на ставот дека целата јавна администрација не треба да оди на минималец од 14.500 денари. „Ако зборувам како претставник ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Се уште нема одлука во однос на можноста за враќање на рестриктивните мерки, кои што ги најавивме во текот на вчерашниот ден, во смисла на тоа дека Комисијата ...
сите 675 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп побара поагресивна реакција од гувернерите кон граѓаните кои протестираат низ градовите во САД поради убиството на ...
сите 581 | | | веќе видена

Полицијата во Охрид преку Одделението за превенција врши контрола врз начинот на кој се исполнуваат владините мерки и препораки за заштита и превенција од ...
сите 301 | | | веќе видена

Лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска изјави дека не би сакал да е вистина она што вчера на судењето на случајот „Рекет" го кажал Бојан ...
сите 195 | | | веќе видена

Стефан Андоновски, советник на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски за надворешна политика во своето гостување во емисијата „Само Вистина“ рече дека ...
сите 576 | | | веќе видена

НОВИ 76 ЗАРАЗЕНИ СО КОРОНАВИРУСОТ Се зголеми бројот на заразени од коронавирусот. Според најновата статистика, бројот на заразени е 76, а тестирани се 885 ...
сите 88 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Gulf Oil во поддршка на државата за зголемување на стабилноста на пазарот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: