РЕЗУЛТАТИТЕ НА ЗАЕВ ОД ТЕСТОТ за коронавирус околу 16 часот


5 копии

Од вкупно 1.117 регистрирани случаи на заболени со ковид-19 во нашата држава, 71,8 проценти се забележани кај лица од три града – Скопје (n=388), Куманово ...
| | веќе видена | слични

Од вкупно 1.117 регистрирани случаи на заболени со Ковид-19 во Македонија, 71,8 проценти се во три града, а според категоризацијата од СЗО, се проценува дека ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

На синоќешната он лајн прес конференција, министерот за здравство Венко Филипче рече дека радува фактот што секојдневно имаме нови и нови излекувани пациенти. ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

ПОРАСНА БРОЈОТ НА ЗАРАЗЕНИ, НОВИ 52 Во последното деноноќие бројот на заразени повторно се зголеми. Од Комисијата за заразни болести која се уште држи ...
сите 614 | | | веќе видена

И други министри биле против препораката на Комисијата за заразни болести за неколкудневен карантин изминатиот викенд, откри министерот за внратрешни работи ...
сите 167 | | | веќе видена

Претседателот, Стево Пендаровски,оствари телефонски разговор со поглаварот на Римокатоличката црква, папата Франциск.Од неговиот Кабинет, информираат дека ...
сите 218 | | | веќе видена

Што се случува со коронавирусот во Македонија е прашањето кое често се поставува последниве недели од кога почна да се зголемува бројот на новозаразени по ...
сите 97 | | | веќе видена

Жива музика, играње на маса, гушкање. Ова, меѓу другото, го затекнале пазарните инспектори синоќа, додека вршеле контроли во угостителските објекти кои од ...
сите 66 | | | веќе видена

Бугарија планира од 1 јуни да го укине задолжителниот 14-дневен карантин за патниците од Македонија и од повеќето земји на ЕУ, но не и од земјите со најголема ...
сите 132 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

РЕЗУЛТАТИТЕ НА ЗАЕВ ОД ТЕСТОТ за коронавирус околу 16 часот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: