ВМРО-ДПМНЕ предлага дополнителен опсег на мерката минимална плата со олеснување на процедурите за добивање

Во оваа прилика нудиме дополнителен опсег на мерката минимална плата од 14.500 денари за месеците април и мај, затоа што сметаме дека мерката е рестриктивна со ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Сите државни органи, органите на државната управа, организациите утврдени со закон, органите на општините, на Градот Скопје или општините во Градот Скопје, ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Владата на својата 40-та седница одржана вчера, согласно Заклучокот од 33-та владина седница одржана на 2 април, донесе нов Заклучок со кој се задолжуваат сите ...
| | веќе видена | слични

Скопјанец непријатно бил изненаден откако отишол во банка да ги подигне парите што му ги уплатил роднина во странство, но не можел да ги земе затоа што има ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Дарко Каевски од СДСМ во емисијата 24 анализа рече дека вчера Заев ја искористил можноста која ја дава Деловникот и побарал од пратениците да изгласат доверба ...
сите 337 | | | веќе видена

Да се внимава на наративот и да се избегнуваат провокации. Да се практикуваат европските вредности, а сојузништвото во НАТО и очекуваната блиска соработка во ...
сите 202 | | | веќе видена

Националниот координатор за интеркултурализам, едно општество, развој на културата и меѓуресорска соработка, Роберт Алаѓозовски, заедно со Јасмина Ѓоргиева, ...
сите 236 | | | веќе видена

Претседателката на „Транспаренси интернешенел Македонија“, Слаѓана Тасева, е скептична дека поранешниот директор на Управата за безбедност и контраразузнавање ...
сите 372 | | | веќе видена

Филипче и Заев секој ден ги лажат граѓаните за датумот на пристигање на вакцините. Додека Филипче и Заев лицитираат со датуми, земјите во регионот од декември ...
сите 243 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Скопје до Основниот кривичен суд Скопје поднесе предлог за определување мерка притвор за уште едно лице, за кое е поведена ...
сите 356 | | | веќе видена

Семејство од село Аравати, Ресен, на инстант лоз купен во Кавадарци „изгреба“ стан во Скопје Државна лотарија, со радост ви го претставува семејство Секуловски ...
сите 15 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО-ДПМНЕ предлага дополнителен опсег на мерката минимална плата со олеснување на процедурите за добивање

Од:
До кого (е-маил):
Порака: