48 нови случаи, вкупно 711 заболени од Ковид-19


5 копии

На денешната онлајн прес-конференција, министерот за здравство, Венко Филипче, повторно порача дека е значајно велигденските празници да ги поминеме дона. – ...
| | веќе видена | слични

Министерот за здравство Венко Филипче од вчера е во домашна самоизолација, откако завчера беше на состанок во Кризниот штаб во Куманово и вчера се објави дека ...
| | веќе видена | слични

Филипче: Радува фактот дека сè побрзо расте бројот на оздравени пациенти. „Најпрво дозволете да кажам дека ме радува фактот што секојдневно имаме нови и нови ...
| | веќе видена | слични

Министерот за здравство, Венко Филипче, вечерва на прес конференцијата изјави дека медицинска сестра на одделот за онкологија при Клиниката за детски болести е ...
| | веќе видена | слични

Завршени се серолошките тестови на вработените во Кумановската болница. Таа е прва тура, којашто била земена во текот на изминатите денови. Од 210 тестирани ...
| | веќе видена | слични

Во Домот за геријатрија во Ѓорче Петров, има дијагностицирано вработена којашто е хигиеничарка и за неа, по укажувањето дека има симптоми, односно зголемена ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Според Центарот за јавно здравје во Велес денеска нема ново регистрирани случаи со Ковид-19, а активни на болеста се 25 лица. Од велешката ЈЗУ Општа болница, ...
сите 773 | | | веќе видена

Новата училишна година во Унгарија ќе почне на вообичаениот начин и училиштата ќе се отворат на 1 септември. Како што соопшти унгарското министерство за ...
сите 325 | | | веќе видена

Ричард Бренан, регионален директор за итни случаи на СЗО, по проценката на 55 клиники и здравствени установи во либанската престолнина рече дека „над 50 ...
сите 485 | | | веќе видена

Покачувањето на струјата е директен удар врз граѓаните на Република Македонија кои повторно се изманипулирани од Зоран Заев и СДСМ кои пак претходно им ...
сите 295 | | | веќе видена

Читам вести каде што СДСМ брифираат дека нивниот Стево ќе им даде мандат да преговараат, противуставно, за да врати што го направија Претседател и впрочем на ...
сите 805 | | | веќе видена

Засега нема одлука за воведување на ПЦР тестови за граѓанитекои транзитираат низ Македонија.На денешниот состанок на Комисијата за заразни болести беше ...
сите 165 | | | веќе видена

Министерството за труд и социјална политика информира дека на денешниот состанок со Комисијата за заразни болести и претставници на Министерството за здравство ...
сите 192 | | | веќе видена

Претседавачот и поранешниот собраниски спикер Талат Џафери, попладнево дал налог на собраниските служби да бидат подготвени утре да продолжи конститутивната ...
сите 194 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

48 нови случаи, вкупно 711 заболени од Ковид-19

Од:
До кого (е-маил):
Порака: