Бизнисот смета дека е добро што со здравствените власти ќе договараат како фирмите постепено да се враќаат во нормала


Стопнската комора на Македонија смета дека е добра идејата што здравствените власти ќе комуницираат со фирмите за тоа како да почнат постепено да го ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Изминатата недела продолжи бурата на реакции во јавноста околу прашањата изнесени во моите претходни колумни, поврзани со предлозите за пазарот со нафтени ...
| | веќе видена | слични

Пандемијата на Ковид-19 навлезе во секоја пора од општественото живеење. Покрај здравствените ризици со кои се соочуваат цели општества, пандемијата предизвика ...
| | веќе видена | слични

За земјите од Западен Балкан од клучно значење е зачувувањето на домашното земјоделско производство заради побрзо заживување на националните економии. При ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Организацијата на работодавачи на Македонија (ОРМ) спроведува анкетно истражување кое треба да даде попрецизна слика за обемот и последиците од намалената ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Очекувањата на Организацијата на работодавачи на Македонија (ОРМ) се дека речиси сите компании ќе претрпат одредена штета од кризата предизвикана од ...
| | веќе видена | слични

Министерот за економија Крешник Бектеши оствари видео-состанок со амбасадорката на Обединетото Кралство, Рејчел Галовеј.Како што информираат од министерството, ...
| | веќе видена | слични

Организацијата на работодавачи смета дека скоро сите компании во земјава ќе претрпат одредена штета од кризата предизвикана од Ковид-19. – Кај некои тоа ќе ...
| | веќе видена | слични
5 копии
повеќе

Останато

Се уште нема одлука во однос на можноста за враќање на рестриктивните мерки, кои што ги најавивме во текот на вчерашниот ден, во смисла на тоа дека Комисијата ...
сите 552 | | | веќе видена

Од Министерството за здравство информираат дека бројот на новозаболени е 76, а не како што претходно беше објавено дека се работи за 67 случаи. Оваа ...
сите 493 | | | веќе видена

На состаноци со угостителите се работи на разјаснување и поправање на протоколите со цел да се олесни работата на носителите на оваа дејност и да се заштитат ...
сите 300 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп побара поагресивна реакција од гувернерите кон граѓаните кои протестираат низ градовите во САД поради убиството на ...
сите 389 | | | веќе видена

Стефан Андоновски, советник на претседателот Христијан Мицкоски за надворешна политика во своето гостување во „Само Вистина“ говореше за одржување на изборите ...
сите 161 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бизнисот смета дека е добро што со здравствените власти ќе договараат како фирмите постепено да се враќаат во нормала

Од:
До кого (е-маил):
Порака: