ВМРО-ДПМНЕ: Сопартијци на Мицкоски ќе одат во самоизолација


10 копии

Лидерот на СДСМ и поранешен премиер Зоран Заев и лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски се негативни и на вторите тестови за присуство на вирусот КОВИД-19. ...
| | веќе видена | слични
7 копии
2 копии

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски објави дека е негативен на коронавирусот и дека завршува неговиот 14-дневен карантин.„Мојот карантин завршува, ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски попладнево на својот фејсбук профил објави дека му завршува домашниот карантин.Мицкоски напиша и дека овој ...
| | веќе видена | слични

 Во текот на денот бев тестиран, а штотуку ги добив резултатите од денешното тестирање и со задоволство можам да кажам дека сум негативен на тестот, што ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Речиси 70 отсто од новите случаи се од познати кластери. Непочитување на мерките е причината за пиковите. Mожен е карантин и полициски час во критичните ...
сите 608 | | | веќе видена

Историската црква „Сент Џон“, позната и како претседателска црква затоа што се наоѓа недалеку од Белата куќа, беше опожарена и оштетена за време на мирните ...
сите 428 | | | веќе видена

Во однос на прес конференцијата на Зоран Заев имам многу да кажам, а сѐ се сведува на тоа дали живеете подобро, дали имате доволно пари, дали ви ги исполнија ...
сите 171 | | | веќе видена

Битола како град е позната по традицијата на пиење кафе на Широк Сокак. Токму затоа, големо беше нетрпението кај битолчани после 70 дена да седнат и да испијат ...
сите 126 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски нема информации дали Заев ги прифатил сите барања на Борисов во замена бугарскиот премиер да лобира во ЕУ за победа ...
сите 171 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО-ДПМНЕ: Сопартијци на Мицкоски ќе одат во самоизолација

Од:
До кого (е-маил):
Порака: