Битолското обвинителство поведе постапки против десет лица

Над 200 граѓани од југоистокот на државата се соочуваат со кривична одговорност поради непочитување на пропишаните мерки за време на вонредната состојба ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии
4 копии

Основното јавно обвинителство – Прилеп до Основен суд – Прилеп поднесе предлози за издавање казнени налози против 40 лица за непочитување на полицискиот час. – ...
| | веќе видена | слични

Струга, 16. април 2020 (Inpress) – Основното јавно обвинителство од Струга поведе постапка против четири лица бидејќи не ги почитувале мерките и одлуките за ...
| | веќе видена | слични

Вкупно 66 предлози со казнени налози стасаа деновиве во струмичкиот Основен суд од Основното јавно обвинителство, откако полицијата во изминатиот период ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за здравство Венко Филипче преку својот Фејсбук профил апелира до граѓаните да даваат точни и целосни информации на епидемиолошките анкети. Лекарите ...
сите 470 | | | веќе видена

Економската состојба во Македонија е алармантна, оценува лидерот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски. Тој вели дека за неколку месеци додека трае пандемијата од ...
сите 445 | | | веќе видена

Потпретседателот на СДСМ, Мухамед Зекири, кој заедно со својата сопруга и 3 месечното бебенце, пред три дена беа хоспитализирани, поради корона вирусот, се во ...
сите 154 | | | веќе видена

Состојбата во Северна Македонија е загрижувачка во последните денови - вчера е пријавен најголем број новозаразени со корона вирусот од почетокот на ...
сите 220 | | | веќе видена

Новата реалност го смени светот, но не и македонските политички лидери – сите се за избори, но датум нема. Како по навика, партиите немаат договор, а власта и ...
сите 439 | | | веќе видена

Силното невреме, дождот и грмотевиците не ги спречи протестите против полициската бруталност во Америка да влезат во вториот по ред викенд. ЦРНИТЕ ЖИВОТИ СЕ ...
сите 335 | | | веќе видена

„Негативна“, ова го објави на својот фејсбук профил новинарката Душица Мрѓа, откако гостин во нејзината телевизиска емисија беше потпретседателот на СДСМ, ...
сите 270 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Битолското обвинителство поведе постапки против десет лица

Од:
До кого (е-маил):
Порака: