ПОЧИНАА ДВАЈЦА ПАЦИЕНТИ ОД КОРОНАВИРУС - Вкупно во Македонија има 32 починати лица


Двајца пациенти позитивни на Ковид-19 починаа од компликации поради инфекцијата, дознава Алсат. Според Алсат едниот од починатите е од Скопје, а другиот од ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Денеска се регистрирани вкупно 18 оздравени пациенти. Од Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби си заминале 11 пациенти, двајца од болницата во ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Денеска се регистрирани вкупно 18 оздравени пациенти. Во изминатите 24 часа се потврдени 36  нови случаи на Ковид-19. По градови: Скопје-22, Куманово-4, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Министерството за здравство информира дека на Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби починаа две пациентки од Куманово и Крушево на возраст од 85 ...
| | веќе видена | слични

Министерот за здравство Венко Филипче на денешната редовна прес-конференција, која се одвиваше преку онлајн видео комуникација, од домашна изолација, во која ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Додека Законот за попис чека на гласање односно погоден момент ога власта ќе може да собере 61 пратеник присутни во алата при гласањето, од опозициската ...
сите 445 | | | веќе видена

Како држава не ни пречи што некој сака да го гради својот идентитет, изјави вицепремиерот и министер за одбрана на Бугарија, Красимир Каракачанов, во интервју ...
сите 401 | | | веќе видена

Новоизбраниот претседател на ДИК, Александар Даштевски, кој како прв човек на Комисијата, доаѓа на предлог на ВМРО-ДПМНЕ, изјави дека е добро што се се ...
сите 224 | | | веќе видена

Скопското обвинителство донесе Наредба за спроведување истражна постапка против едно лице за неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги како ...
сите 439 | | | веќе видена

Пулмологот и специјалист по интерна медицина д-р Пјер Кори кој помагал во лечењето на ковид пациенти во неколку држави во САД апелира заболените од ковид-19 да ...
сите 183 | | | веќе видена

Судењето за организаторите на настаните во Собранието од 27 април 2017 година продолжува на 28 јануари 2021 година, откако на денешното рочиште беа сослушани ...
сите 80 | | | веќе видена

Најдобриот македонски пливач Александар Маленко беше во хотелот „Александар Палас“ каде се виде со капитенот Кире Лазаров и останатите ракометари. Тој пред ...
сите 12 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ПОЧИНАА ДВАЈЦА ПАЦИЕНТИ ОД КОРОНАВИРУС - Вкупно во Македонија има 32 починати лица

Од:
До кого (е-маил):
Порака: