Трговците задоволни: Владата ги поправи критериумите за користење на мерките


Oтстранети се недостатоците во критериумите кои ограничуваа искористување на економските мерките донесени од Владата во услови на пандемија, соопштија од ...
| | веќе видена | слични

Претставниците на туристичко угостителскиот сектор како што беше предвидено за оваа недела, ги доставија сите нивни предлози за начинот на поддршка од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На дигитална конференција се одржа шестиот по ред состанок на координативното тело формирано за превенција од последиците на Ковид -19 вирусот.Учесниците во ...
| | веќе видена | слични

Угостителскиот објект „Рустикана“ на сите свои стари и нови муштерии им предлага сега да си купат ваучери, кои ќе можат да се користат со 20% попуст на менито ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Групацијата на трговци ја поздрави одлуката на Владата да се отстрани условот со кој беше предвидено основачи и управители вработени да не можат да ги користат ...
| | веќе видена | слични

Владата ги расчисти дилемите со угостителите околу користењето на мерките за ублажување на ударот од кризата за микро и малите претпријатија , ова се ...
| | веќе видена | слични

Преку појаснување на мерките, како и прилагодување на истите согласно потребите и барања, владата ќе излезе во пресрет на угостителите, беше заклучено на ...
| | веќе видена | слични

Ќе се спаси ли туристичко – угостителскиот сектор во земјава, погоден од корона кризата и ќе ги задржат ли работните места над 15 илјади вработени? Позитивни ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Иван Огненовски, првиот пациент кај нас на кој вчера му беше трансплантирано срце од донор е во буден и е во стабилна состојба, објави вчера министерот за ...
сите 179 | | | веќе видена

За уништувањето на здравствениот систем виновни се сите партии кои управувале со државата, но мора да се стави крај на тоа, на криминални тендери, директори ...
сите 182 | | | веќе видена

Двајцата пациенти на кои во саботата им беше изведена трансплантација на бубрег од починат донор се во добра и стабилна здравствена состојба. Од Клиниката за ...
сите 120 | | | веќе видена

Можно ли е 5 ти јули да биде заеднички прифатлив термин за одржување на изборите. Во исчекување на нова лидрска, но и поместување на позиции. O д Мала Речица ...
сите 203 | | | веќе видена

Прва награда за ученичката во трета година во ОУТУ „Ванчо Питошески“ 0д Охрид, Сара Џелили за најдобра литературна творба на наградниот литературен конкурс по ...
сите 124 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Трговците задоволни: Владата ги поправи критериумите за користење на мерките

Од:
До кого (е-маил):
Порака: