Тутунарите ќе ги добијат субвенциите наскоро


2 копии
4 копии

Владата донесе уредба со која се ставаат во мирување сите рокови и отворени повици и за Националните и за ИПАРД 2-програмата, соопштија на денешната ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Сите сите рокови и отворени повици како за националните програми, така и за ИПАРД 2 Програмата во областа на земјоделството се одложуваат за времетраење на ...
| | веќе видена | слични

Покрај инспекторите од Струмица, анагажирани се и инспекторите од Скопје и од другите градови на државата. Досега се извршени преку 70 надзори над откупот на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Владата ја разгледа и усвои информацијата за потребата од пристапување кон и потпишување на заедничкиот договор за набавка на лекови и медицинска опрема со ...
| | веќе видена | слични

Владата на денешната седница ја разгледа и усвои информацијата за потребата од пристапување и потпишување на заедничкиот договор за набавка на лекови и ...
| | веќе видена | слични

Останато

Во Скопје и денеска кривата оди во нагорна линија, дознава Фактор. Според последните информации во главниот град има најголем број новозаразени со ...
сите 419 | | | веќе видена

Нападно очигледно е дека од сите партии само во СДСМ половина од раководтсвото или се заразени, или се во карантин, почнувајќи од претседателот на СДСМ Зоран ...
сите 491 | | | веќе видена

Претседателот на Интегра Љупчо Ристовски вели дека избори мора да се одржат бидејќи не можеме повеќе со техничка влада која носи политички одлуки. „Се оди на ...
сите 682 | | | веќе видена

Од синоќа во 21 часот тече 80-часовниот полициски час за граѓаните на сите општини во градот Скопје, околните скопски општини Арачиново, Зелениково, Илинден, ...
сите 178 | | | веќе видена

На состаноци со угостителите се работи на разјаснување и поправање на протоколите со цел да се олесни работата на носителите на оваа дејност и да се заштитат ...
сите 160 | | | веќе видена

Православните христијани овој викенд за празникот Задушница и Духовден нема да може да ги посетат гробиштата и да им оддадат почит на покојните. Забраната е ...
сите 118 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Тутунарите ќе ги добијат субвенциите наскоро

Од:
До кого (е-маил):
Порака: