Бугарските трговци се обврзани да продаваат ДОМАШНА ХРАНА, но не сакаат - ги нудат ПАРКИНЗИТЕ КАКО ЗЕМЈОДЕЛСКИ ПАЗАРИ

Трговските ланци во Бугарија ќе бидат обврзани да продаваат бугарски намирници, кои ќе заземат најмалку половина од просторот во нивните објекти, објави ...
| | веќе видена | слични

Казна во износ од 15 илјади до 25 илјади лева им се заканува на трговските ланци, кои нема да ја почитуваат уредбата на бугарската Влада на штандовите обавезно ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Институтот за економски истражувања при Бугарската академија на науките (БАН) изработи три сценарија за макроекономските последици во земјата поради ...
| | веќе видена | слични

Останато

Рекордни 120 позитивни на КОВИД-19 од почетокот на епидемијата во земјава се регистрирани вчера за период од 24 часа. Тие се дијагностицирани од 953 направени ...
сите 233 | | | веќе видена

Тимчо Муцунски, секретарот за меѓународна соработка во ВМРО-ДПМНЕ преку својот твитер иронично го искоментира барањето за брзи избори кои власта настојува да ...
сите 688 | | | веќе видена

Нападно очигледно е дека од сите партии само во СДСМ половина од раководтсвото или се заразени, или се во карантин, почнувајќи од претседателот на СДСМ Зоран ...
сите 326 | | | веќе видена

Од синоќа во 21 часот тече 80-часовниот полициски час за граѓаните на сите општини во градот Скопје, околните скопски општини Арачиново, Зелениково, Илинден, ...
сите 176 | | | веќе видена

На состаноци со угостителите се работи на разјаснување и поправање на протоколите со цел да се олесни работата на носителите на оваа дејност и да се заштитат ...
сите 150 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бугарските трговци се обврзани да продаваат ДОМАШНА ХРАНА, но не сакаат - ги нудат ПАРКИНЗИТЕ КАКО ЗЕМЈОДЕЛСКИ ПАЗАРИ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: