Починаа двајца пациенти позитивни на Ковид-19


7 копии
2 копии
2 копии

Според најновите податоци, во светот со новиот коронавирус досега се заразени вкупно 2.227.622 луѓе. Од нив, починати се 150.623, а оздравеле 563.771 луѓе. – ...
| | веќе видена | слични

Денеска се регистрирани вкупно 18 оздравени пациенти. Од Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби си заминале 11 пациенти, двајца од болницата во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Според информациите од Центарот за јавно здравје во Велес во изминатите 24 часа нема ново регистрирани заболени од Ковид -19, а со тоа во Велес петти ден нема ...
сите 542 | | | веќе видена

Од првомајските празници наваму е во благ, но константен пораст кривата на нови заболени, пресметано со просек од пет дена, за да се отстранат евентуални ...
сите 200 | | | веќе видена

Етика за млади Луѓето ги слават оние што му се посветиле на добродетелството на образованието на другите. Меѓу нив ги изделуваат и посебно ги одбележуваат оние ...
сите 199 | | | веќе видена

Да не се промовираат мерки чие спроведување е во тек и со кои јавноста е веќе запознаена, како и мерки кои не се непосредно поврзани со санирање на последиците ...
сите 267 | | | веќе видена

„Македонското здравство реагираше навремено и добро се справи со пандемијата со коронавирусот.Состојбата со епидемијата на коронавирусот е под контрола. Бројот ...
сите 227 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Починаа двајца пациенти позитивни на Ковид-19

Од:
До кого (е-маил):
Порака: