Се уште се чекаат резултатите од 16 вработени на Детското одделение од Кочани


Се уште се чекаат резултатите од 16-мината вработени на детското одделение од Кочани кои биле во контакт со четиримесечното бебе за кое вчера се потврди дека е ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Скопје/Охрид, 18. април 2020 (Inpress) – Според податоците од 16-ти април на Институтот за јавно здравје , регистрирани се 194 случаи на заболување меѓу ...
| | веќе видена | слични

Денеска се регистрирани вкупно 18 оздравени пациенти. Од Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби си заминале 11 пациенти, двајца од болницата во ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Денеска се регистрирани вкупно 18 оздравени пациенти. Во изминатите 24 часа се потврдени 36  нови случаи на Ковид-19. По градови: Скопје-22, Куманово-4, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Негативни се резултатите за двајцата инфектолози и главната медицинска сестра на штипското Инфективно одделение, кои во изминатиот период беа секојдневно на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерството за здравство информира дека на Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби починаа две пациентки од Куманово и Крушево на возраст од 85 ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Потпретседателот на СДСМ, Мухамед Зекири, кој заедно со својата сопруга и 3 месечното бебенце, пред три дена беа хоспитализирани, поради корона вирусот, се во ...
сите 152 | | | веќе видена

Ситуацијата со корона вирусот во Македонија воопшто не е под контрола, ова денеска преку прес-конференција го истакна д-р Игор Кузмановски ВМРО-ДПМНЕ.На ...
сите 589 | | | веќе видена

Полицијата и демонстрантите се судрија вечерва во близина на резиденцијата на британскиот премиер Борис Џонсон во Лондон за време на протестот по повод ...
сите 343 | | | веќе видена

„Негативна“, ова го објави на својот фејсбук профил новинарката Душица Мрѓа, откако гостин во нејзината телевизиска емисија беше потпретседателот на СДСМ, ...
сите 272 | | | веќе видена

Градоначалникот на Лос Анџелес, Ерик Гарсети, изјави дека од синоќа се укинува полицискиот час што во градот беше воведен од минатата недела. Полицискиот час ...
сите 468 | | | веќе видена

Професорката Мирјана Најчевска им порачува на Албанците во земјава дека треба на следниве избори да го столчат ДУИ, а ако не ќе останат заглавени на подолг ...
сите 110 | | | веќе видена

Фактор дознава дека бројките на новозаболени во изминатово деноноќие ќе бидат отприлика идентични како во текот на вчерашниот ден. Ова се неофицијални ...
сите 659 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Се уште се чекаат резултатите од 16 вработени на Детското одделение од Кочани

Од:
До кого (е-маил):
Порака: