САД/Ковид-19: Над 450 илјади заразени, 16.111 починати


Словенечката Влада објави дека во земјата се регистрирани само 13 случаи на новозаразени со коронавирусот, јави дописникот на МИА од Љубљана. Овие новозаразени ...
| | веќе видена | слични
6 копии

САД дефинитивно и статистички се најтешко погодена земја од коронавирусот според бројот на заразени. Оваа бројка, според институтот Џонс Хопкинс надмина ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Залихите на заштитни одела се при крај во болниците низ Велика Британија и тие би можеле да останат без нив до крајот на денот или викендот, објави „Гардијан“. ...
| | веќе видена | слични
6 копии
2 копии

Гувернерот на американската држава Њујорк, Ендрју Куомо изјави синоќа дека му е потребна помош од федералната Влада за да ги прошири тестирањата и да ја отвори ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на Интегра Љупчо Ристовски вели дека избори мора да се одржат бидејќи не можеме повеќе со техничка влада која носи политички одлуки. „Се оди на ...
сите 540 | | | веќе видена

Јавното обвинителство ги има снимките од кафеаната во која лидерот на ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, во придружба на свои пријатели, седеше во затворениот, во ...
сите 288 | | | веќе видена

Протестите за бруталното полициско убиство на Афроамериканецот Џeорџ Флојд траат веќе десетти ден, а полицијата синоќа повторно употреби прекумерна сила во ...
сите 351 | | | веќе видена

Земјоделците кои имаат работни обврски на нивите или фармите во нивното место на живеење, без дозволи може да се движат за време на карантинскиот викенд што ...
сите 177 | | | веќе видена

Владата на “нашата татковина“ прогласи полициски час за време на големиот православен ден Духовден и со тоа забрани посета на гробиштата, што е прв пат во ...
сите 126 | | | веќе видена

Рекордни 120 позитивни на КОВИД-19 од почетокот на епидемијата во земјава се регистрирани вчера за период од 24 часа. Тие се дијагностицирани од 953 направени ...
сите 464 | | | веќе видена

Д-р Алисија Вилсон, член на независниот тим на патолози кои ја извршиле обдукцијата по барање на семејството на убиениот Џорџ Флојд, изјави дека ...
сите 213 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

САД/Ковид-19: Над 450 илјади заразени, 16.111 починати

Од:
До кого (е-маил):
Порака: