Д-р Митов: Можеби е рано, но се појавува светлото од крајот на тунелот


Секојдневно стигнуваат различни информации за Коронавирусот. Генералниот став на науката е дека ќе се создаде колективен имунитет. Но треба да се помириме дека ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Како домино, земја по земја се затвораше поради новиот корона вирус. Наспроти сигналите дека опасноста ќе се шири низ светот, во многу делови постоеше јасен ...
| | веќе видена | слични

Властите во Сингапур ги скенираат и ги носат во државен карантин сите странски патници кои доаѓаат во земјата уште од почетокот на пандемијата. Секогаш кога ...
| | веќе видена | слични

Горазд Попоски, уметник, директор на Македонскиот културен центар во Њујорк за НОВА- „Се спомнува понекогаш, но оваа држава е втемелена во личното право на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ова е време кога се потребни силни, брзи одлуки, но одлуку донесени со многу знаење, со институционална соработка и секкао со многу работа. Владата предводена ...
сите 473 | | | веќе видена

Помина првата половина од предизборната кампања, а веќе се добива впечаток дека и покрај настојувањата се да изгледа нормално, таа сепак се одвива во сенка на ...
сите 222 | | | веќе видена

Носителот на изборната единица 3, Игор Јанушев ја посети општината Македонска Каменица од каде што порача дека со победата на ВМРО-ДПМНЕ ќе дојде обновата на ...
сите 278 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Д-р Митов: Можеби е рано, но се појавува светлото од крајот на тунелот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: