За и против кампањата „Купувај домашно!“


4 копии
2 копии

Покрај останатите активности, од 25 март започна да работи и Кризен штаб при Комората. Во моменти кога истекуваат 30 дена од воведувањето на вонредната ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Би било многу несериозно да се предлагаат мерки со кои само ќе се земаат пари од Буџетот, а нема да се слеваат во него. Ние сите бараме нешто, а никој не ...
| | веќе видена | слични

Бранко Азески од Стопанската комора за Телма вечерва изјави дека е добро тоа што Владата формира економски совет. Вели дека тоа е тело каде се разменуваат ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Бранко Азески, претседател на Стопанската комора на Македонија за „Топ Тема“ на ТВ „Телма“ изјави дека со економските мерки кои што ги спроведува владата ...
| | веќе видена | слични

Постои опасност да биде нарушена ликвидноста на компаниите во следниот период, но тука државата ќе треба да одигра сериозна улога и да даде пример за финасиска ...
| | веќе видена | слични

Плаќаме царини за репроматеријали кои не се произведуваат во земјава, а такви се 99 отсто од увезените репроматеријали. Тоа значи дека државата ги држи високи ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

И други министри биле против препораката на Комисијата за заразни болести за неколкудневен карантин изминатиот викенд, откри министерот за внратрешни работи ...
сите 227 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче денеска имал средба со семејството на Емилија Динева од Дојран, жената која почина од последици по сообраќајна несреќа и ...
сите 226 | | | веќе видена

Владата ја следи состојбата со новозаразените не само во Штип, туку и на ниво на цела држава. Спасовски истакна дека и денеска во Штип има зголемување на ...
сите 250 | | | веќе видена

Угостителите во нашите најголеми летни туристички центри Охрид и Струга велат дека ќе биде тешко да се работи во вакви услови. Некои од кафулињата и ...
сите 197 | | | веќе видена

Скопје, 28. мај 2020 (Inpress) – Исправени сме пред два избора – да се навикнеме безусловно да ги почитуваме мерките за заштита на здравјето кои се предуслов ...
сите 339 | | | веќе видена

Зоран Заев и Владата ги лажат граѓаните дека добро се справуваат со кризата. Пари за поддршка нема, а долговите растат. Лагата е стил на однесување на СДСМ и ...
сите 143 | | | веќе видена

 На литературниот конкурс по повод 24 Мај – Денот на македонските и сесловенските просветители, светите браќа Кирил и Методиј, распишан од страна на општина ...
сите 194 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

За и против кампањата „Купувај домашно!“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: