ОПЕК договори драстично намалување на производството на нафта

2 копии

Во Австрија има огромна побарувачка за златни и златни дукати поради пандемијата на коронавирусот. Побарувачката во моментот го достигна нивото на економската ...
| | веќе видена | слични
5 копии
5 копии

За три-четири недели од денес, во светот нема веќе да има место за складирање на нафтените резерви, изјави сопственикот на една од најголемите енергетски ...
| | веќе видена | слични

Сопственикот на една од најголемите енергетски компании „Гунвор“, Торборн Торнквист тврди дека за неколку недели светот ќе се соочи со нов предизвик односто ...
| | веќе видена | слични

Цените на нафтата паднаа во средата на меѓународните пазари кон нивото од 28 долари за барел, под притисокот на процените дека договореното намалување на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Пред историски најголемта победа сме, а од 16 јули треба да се засукаат ракавите и тој предизвик не е лесен, но колку што крајната цел е поголема, толку ...
сите 371 | | | веќе видена

Вечерва предизборниот караван на СДСМ и Коалицијата „Можеме“ ќе ја има завршната трибина со граѓани на Хераклеја во Битола со почеток во 19:00 часот. „Од денес ...
сите 286 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче на својот Фејсбук профил објави фотографии од новиот паркинг на клиничкиот кампус „Мајка Тереза“. -Кога сликите сами ...
сите 151 | | | веќе видена

На само неколку дена пред изборите закажани за 15 јули, добро познатите руски пранкстери, Владимир Кузнецов (Вован) и Алексеј Стојларов (Лексус), објавија ...
сите 67 | | | веќе видена

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Димче Арсовски, на прес-конференција го објави аудио-записот што денеска беше споделен на „Јутуб“, за се однесува на претседателот ...
сите 123 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ заедно со носителите на изборните листи за крај на изборната кампања се обратија до граѓаните преку заедничка видео порака. Развиена ...
сите 310 | | | веќе видена

Косовскиот премиер Авдулах Хоти најави дека во земјата ќе се воведат нови, поостри мерки за борба против пандемијата на Ковид-19, со тоа што на надлежните ...
сите 152 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ОПЕК договори драстично намалување на производството на нафта

Од:
До кого (е-маил):
Порака: