ЊУЈОРК ИМА ПОВЕЌЕ ЗАРАЗЕНИ од Кина, Италија и Шпанија


4 копии
2 копии

Според најновите податоци, во светот со новиот коронавирус досега се заразени вкупно 2.227.622 луѓе. Од нив, починати се 150.623, а оздравеле 563.771 луѓе. – ...
| | веќе видена | слични

Денеска се регистрирани вкупно 18 оздравени пациенти. Од Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби си заминале 11 пациенти, двајца од болницата во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

На Инфективната клиника во изминативе 24 часа примени се 6 пациенти. Вкупно се хоспитализирани 88 пациенти. На кислородна поддршка се 54 пациенти, нема ...
сите 618 | | | веќе видена

Денеска сме овде во Прилеп, разговараме со прилепчани поврзано со оваа тешка сурова реалност која што се случува изминатите три години, истакна претседателот ...
сите 362 | | | веќе видена

Зоран Заев, лидерот на СДСМ, неговата сопруга Зорица, неговиот брат Вице и неговиот татко Трајче, се предложени за сведоци на судењето за случајот „Меѓународен ...
сите 131 | | | веќе видена

Доколу Договорот за добрососедство со Бугарија се почитува не очекувам модификации на потпишаниот документ – вели во интервју за тв 24 Илахан Ќучук ...
сите 231 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЊУЈОРК ИМА ПОВЕЌЕ ЗАРАЗЕНИ од Кина, Италија и Шпанија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: